Rywal Ferrari 488 GTB od Porsche

Od jakiegoś czasu spekuluje się na temat nowego modelu Porsche, który wypełni lukę pomiędzy 911 Turbo a 918 Spyder. Nie wiemy zbyt wiele na temat tego modelu, ale są już pierwsze wizualizacje.

Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Niemiecki producent zamierza wprowadzić na rynek samochód, który będzie bezpośrednim konkurentem dla Ferrari 488 GTB, Lamborghini Huracan czy McLarena 650S. Auto będzie pozycjonowane powyżej modelu 911 Turbo, ale na razie nie ma zbyt wielu detali na ten temat

REKLAMA

Rece Garcia to artysta stacjonujący w San Francisco, który podjął się tematu stworzenia wizualizacji takiego modelu. Na pierwszy rzut oka auto wygląda trochę jak większy brat modelu 718 ze ściąganym panelem dachowym. Niektóre elementy nadwozia przypominają auta Koenigsegga. Na razie jest to dość swobodna wizja, ale samochód posiada kilka cech charakterystycznych dla modeli Porsche.

Pod tylną klapą takiego samochodu mógłby pracować silnik bokser, ale także widlasta „ósemka”. W końcu Porsche posiada taki motor w swojej gamie. Nowa Panamera z tym silnikiem oferuje naprawdę przyzwoite osiągi.

REKLAMA