Rzadki Noble M600 do kasacji

Noble M600 to dość rzadki widok na drogach. Jeden z niewielu wyprodukowanych egzemplarzy trafi niebawem na złom po bliskim spotkaniu z Volkswagenem Passatem. W wyniku kolizji ucierpiało trzech pasażerów. 

Augsburger Allgemeine
źródło: Facebook / Augsburger Allgemeine

Przez sześć lat produkcji wyprodukowano naprawdę niewiele egzemplarzy tego supersamochodu. Producent nie podaje dokładnych liczb, ale niektóre źródła podają, że jest to nieco ponad 100 egzemplarzy. Jeden z egzemplarzy wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii zakończył kilka dni temu swój żywot niedaleko miejscowości Neuberg, która leży w okolicach Ingolstadt.

Jak donosi lokalna gazeta Augsburger Allgemeine, sprawcą wypadku był Volkswagen Passat, który przekroczył linię środka jezdni na zakręcie i uderzył w nadjeżdżający z przeciwnej strony egzemplarz modelu Noble M600. Jak widać na zdjęciach udostępnionych w sieci, auto zostało dość poważnie zniszczone. Z kolei Volkswagen Passat zaliczył dachowanie. Pasażerowie jadący w modelu Noble M600 – 61-letni kierowca i jego 19-letnia córka, zostali wyciągnięci z wraku przez służby ratownicze. Wraz z 20-letnim kierowcą Passata zostali przetransportowani do szpitala, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Egzemplarz Noble M600, który uległ wypadkowy to rzadko spotykana wersja Carbon Sport. O ile zniszczenia w przedniej części nadwozia można byłoby naprawić, to z wyciętym dachem byłby już większy problem. Samochód nadaje się już wyłącznie do kasacji. Uratować można silnik, który nie uległ zniszczeniu. Montowana z tyłu jednostka to konstrukcja Volvo. Motor V8 o pojemności 4,4 litra z podwójnym doładowaniem rozwija 650 KM maksymalnej mocy. Co więcej, całość jest przekazywana na tylną oś za pomocą skrzyni manualnej.

Niewykluczone, że zniszczony egzemplarz trafi do siedziby firmy Noble. Bardzo często niszowi producenci nie są zobligowani przez przepisy do przeprowadzania crash testów, które sporo kosztują. Taki egzemplarz mógłby posłużyć do badań, jak zachowuje się konstrukcja przy mocnym uderzeniu.

REKLAMA