Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

S63 i S65 AMG po nowemu!

Mercedes S AMG Mercedes S AMG

Ich premiera nastąpi na salonie samochodowym w Szanghaju, który odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia. W odróżnieniu od standardowej S-klasy, modele AMG poznamy po większym wlocie powietrza w przednim zderzaku, typowych dla AMG felgach oraz czterech zakończeniach układu wydechowego.

Podobnie jak w zmodyfikowanej S-klasie, także w ognistych odmianach tego auta w miejsce okrągłych świateł halogenowych w zderzaku przednim, pojawiły się bardzo modne ostatnio diody LED. Niemieccy inżynierowie zmodyfikowali też tylne lampy. 

Moc pozostała na niezmienionych poziomie. S63 AMG ma pod maską 518-konny, wolnossący silnik V8 łączony z siedmiostopniową przekładnią automatyczną. Jego mocniejszy brat, czyli S65 AMG wyposażony jest w 6-litrowy silnik V12 z układem doładowania typu Twin Turbo.

Jego 604 konie mechaniczne zapewniają jeszcze lepsze osiągi niż auto z jednostką V8. W tym przypadku moc na tylne koła przenoszona jest poprzez 5-stopniowy automat, będący w stanie "udźwignąć" ogromny moment obrotowy silnika, wynoszący ponad 1000 Nm!

Nowe modele AMG, poza zmianami kosmetycznymi, otrzymały też zmodernizowany system ESP.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Po oficjalnej premierze odnowionej klasy S, do internetu wyciekły zdjęcia zmodyfikowanych odmian tego auta o nazwie AMG!
    auto motor i sport, 2009-04-14 10:01:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij