Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

SLS AMG – drogie to cacko!

Mercedes SLS AMG Mercedes SLS AMG

"Zainteresowanie naszym nowym supersportowym autem jest niezwykle duże. Jesteśmy przekonani, że wprowadzając na rynek Mercedesa SLS AMG oferujemy naszym klientom fascynujący pojazd" - mówi Volker Mornhinweg, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Niestety, te fascynacje kosztują bardzo dużo. Auto w naszym kraju wycenione zostało bowiem przynajmniej na 810 tysięcy złotych. A co za to klient otrzymuje? Przede wszystkim potężny silnik V8 o pojemności 6,2 litrów, mocy 571 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 650 Nm.

Jednostka napędowa SLS-a współpracuje z umieszczoną przy tylnej osi siedmiobiegową przekładnią automatyczną z dwoma sprzęgłami, potrafiącą biegi zmieniać szybko i gładko jednocześnie. Auto zaopatrzone jest w wyczynowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi oraz wydajny układ hamulcowy, który opcjonalnie może zostać wyostrzony, dzięki ceramicznym tarczom hamulcowym.

Według Mercedesa jego najnowsze dziecko do 100 km/h rozpędza się w 3,8 sekundy, średnio na przejechanie 100 km potrzebuje 13,2 litrów benzyny i jest w stanie popędzić z prędkością 317 km/h.

Oczywiście, jak to u Mercedesa bywa, lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij