Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

SUV Maserati – nowe szczegóły

Maserati Kubang Maserati Kubang

 

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o zachwytach Sergio Marchionne - prezesa Fiata i Chryslera - na temat konstrukcji nowego Jeepa Grand Cherokee. Już wtedy prezes zasugerował, że platforma, na której jest budowany, powstała za czasów mariażu Chryslera z Daimlerem, może być wykorzystana do stworzenia nowych SUV-ów z włoskimi logotypami na masce. Brytyjski Autocar dodaje, że na pierwszy ogień może iść Maserati, które do swojego SUV-a będzie montowało swoje słynne silniki V8 z modeli Quattroporte czy GranTurismo.

Model ten miałby konkurować z Porsche Cayenne, a w międzyczasie Alfa Romeo miałaby szykować swojego przedstawiciela, który mógłby powalczyć o klientów BMW X5. Plotka głosi, że oba modele mają być gotowe w roku 2013, kiedy to Alfa Romeo planuje rozpocząć podbój Ameryki.

Jako ciekawostkę dodamy, że świat miał już okazję oglądać SUV-a Maserati - w 2003 roku podczas North American International Auto Show w Detroit pokazano koncept Maserati o azjatycko brzmiącej nazwie Kubang. Projekt mający stanowić połączenie auta typu GT z SUV-em wyszedł z pod ręki samego Giorgetto Giugiaro. Niestety, a według niektórych na szczęście, Włosi nie zdecydowali się wówczas na wprowadzenie go do produkcji seryjnej. Auto pokazujemy w galerii obok. Jak się Wam podoba?

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):No jakby nie patrzeć przypomina trochę Cayenne. Od samego początku krytykowałem ten pomysł i ten model mi się nie podobał, ale tak samo u mnie było z Cayenne. Na początku mówiłem, że jak to SUV w Porsche, że to nie może być, a teraz podziwiam je na drodze. Myślę, że w przypadku Maserati może być podobnie. I ja musze się zgodzić, że tylko na pierwszy rzut oka jest słabo, a zdjęcie na razie jest mocno nieoficjalną wizją. Z czasem pewnie się przekonam; jednak wolę Maserati w klasycznym wcieleniu.Nie mówię, że nie lubię SUV-ów: w końcu one znajdują właścicieli, a także miłośników.
  airmatic, 2010-11-25 22:41:38
 • avatar
  zgłoś
  No jakby nie patrzeć przypomina trochę Cayenne. Od samego początku krytykowałem ten pomysł i ten model mi się nie podobał, ale tak samo u mnie było z Cayenne. Na początku mówiłem, że jak to SUV w Porsche, że to nie może być, a teraz podziwiam je na drodze. Myślę, że w przypadku Maserati może być podobnie.
  ~Samuraj002, 2010-11-24 08:18:21
 • avatar
  zgłoś
  Według najnowszych doniesień auto będzie miało amerykańsk0-niemiecką płytę podłogową i włoskie silniki.
  auto motor i sport, 2010-11-24 08:09:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij