SUV Maserati – nowe szczegóły

Maserati Kubang
Maserati Kubang

 

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o zachwytach Sergio Marchionne - prezesa Fiata i Chryslera - na temat konstrukcji nowego Jeepa Grand Cherokee. Już wtedy prezes zasugerował, że platforma, na której jest budowany, powstała za czasów mariażu Chryslera z Daimlerem, może być wykorzystana do stworzenia nowych SUV-ów z włoskimi logotypami na masce. Brytyjski Autocar dodaje, że na pierwszy ogień może iść Maserati, które do swojego SUV-a będzie montowało swoje słynne silniki V8 z modeli Quattroporte czy GranTurismo.

Model ten miałby konkurować z Porsche Cayenne, a w międzyczasie Alfa Romeo miałaby szykować swojego przedstawiciela, który mógłby powalczyć o klientów BMW X5. Plotka głosi, że oba modele mają być gotowe w roku 2013, kiedy to Alfa Romeo planuje rozpocząć podbój Ameryki.

Jako ciekawostkę dodamy, że świat miał już okazję oglądać SUV-a Maserati - w 2003 roku podczas North American International Auto Show w Detroit pokazano koncept Maserati o azjatycko brzmiącej nazwie Kubang. Projekt mający stanowić połączenie auta typu GT z SUV-em wyszedł z pod ręki samego Giorgetto Giugiaro. Niestety, a według niektórych na szczęście, Włosi nie zdecydowali się wówczas na wprowadzenie go do produkcji seryjnej. Auto pokazujemy w galerii obok. Jak się Wam podoba?

 

REKLAMA
Zobacz również:
REKLAMA