SUV od Ferrari? Nie ma mowy!

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt nie wyobrażałby sobie firmy znanej z produkcji samochodów sportowych, która do oferty wprowadzi SUV-a. Tak stanie się nie długo w Lamborghini, ale Ferrari przedstawia zupełnie inne stanowisko.

Ferrari

W ciągu najbliższych lat na rynku pojawi się Lamborghini Urus, a sporym sukcesem finansowym zakończył się debiut pierwszego SUV-a w historii marki Bentley. Bentayga jest pierwszy luksusowym SUV-em, który trafił do oficjalnej sprzedaży. Już konkurenta dla tego auta zapowiedział Rolls-Royce.Za chwilę pojawi się Lamborghini Urus. Ferrari wyłamuje się jednak i składa obietnice, że nie będzie produkować SUV-a. 

Ferrari jest na tyle zadowolone ze swojej sprzedaży i zamówień na kolejne auta, że nie potrzebuje opracowywać nowego produktu, jakim byłby SUV. Marchionne zapytany przez zachodnich dziennikarzy o wprowadzenie na rynek SUV-a skomentował sprawę krótko i dobitnie - "Najpierw musielibyście mnie zastrzelić." Prezes Ferrari chce nadal utrzymywać status ekskluzywnego produktu, jakim są samochody z Maranello. Z drugiej strony roczna sprzedaż samochodów z Maranello może sięgnąć 9000 egzemplarzy do 2019 roku. W minionym roku do klientów włoski producent dostarczył 7664 sztuki, co jest ponad 6-procentowym wzrostem w porównaniu do roku 2014.

Dziś Ferrari nie musi wprowadzać na rynek SUV-a. Pytanie jednak jak zmieni się sytuacja na rynku w ciągu najbliższych 4 lat i czy taki samochód nie będzie "być a nie być dla włoskiego producenta? Na razie Ferrari szykuje się do prezentacji FF po faceliftingu.

REKLAMA