SUV od Lamborghini?

Lamborghini. LM002
Lamborghini LM002

Lamborghini miało już w swojej historii przygodę z terenówkami. W latach 1986 - 1993 budowało auto terenowe o oznaczeniu LM002, zwane jako "Rambo Lambo". Ten kanciasty pojazd napędzany był silnikami V12 o pojemności nawet 7,2 litra. W kabinie oferowano godne marki, luksusowe wyposażenie, ze skórzaną tapicerką, elektrycznymi szybami, klimatyzacją i rozbudowanym sprzętem audio włącznie. Auto jeździło na specjalnie przygotowanych oponach Mirelli Scorpion, zdolnych do jazdy nawet po przebiciu bieżnika.

Magazyn Car and Driver poinformował, że włoska marka myśli nad powrotem do tej klasy pojazdów. Nowy model miałby powstać na platformie wykorzystywanej przez VW Tuarega i Porsche Cayenne. Nie wiadomo jeszcze, czy pod maskę trafi silnik V12.

Inna plotka głosi, że Lamborghini pracuje również nad nowym, tanim modelem do swojej oferty. Mówi się, że miałby go napędzać silnik V8. Jednocześnie firma miałaby odejść od konceptu Estoque i zrezygnować z budowy czterodrzwiowego pojazdu, który mógłby konkurować z Porsche Panamerą, czy Antonem Martinem Rapide.

źródło: CarandDriver

REKLAMA
REKLAMA