[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Saab 9-3 powraca w elektrycznej wersji

Firma NEVS, będąca nowym właścicielem marki Saab, zaprezentowała pierwsze zdjęcia wskrzeszonego modelu 9-3. Pojazd ma napęd elektryczny i jest szykowany do seryjnej produkcji.

NEVS 9-3 NEVS 9-3

NEVS (National Electric Vehicle Sweden) to szwedzko-chińskie konsorcjum, które kupiło prawa do technologii Saaba, choć nie może posługiwać się ani logo, ani nazwą upadłej szwedzkiej marki. Nie przeszkadza to jednak w budowaniu nowego modelu na bazie Saaba 9-3.

NEVS zamierza wprowadzić na rynek dwa modele. Jednym z nich będzie czterodrzwiowy sedan na bazie Saaba 9-3, a drugim uterenowione kombi, zbudowane na modelu Saab 9-3X.

REKLAMA

Nie znamy jeszcze danych dotyczących jednostki napędowej. Producent zdradził jedynie, że zasięg elektrycznych aut ma sięgać 300 km na pełnym ładowaniu baterii.

Wewnątrz samochodu znaleźć ma się szereg nowoczesnych rozwiązań, jak hotspot W-Fi, możliwość bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania czy zarządzanie energią baterii poprzez aplikację w smartfonie.

Ponieważ samochód przeznaczony jest głównie na rynek chiński, w wyposażeniu znajdzie się filtr powietrza ACAC (Always Clean Air Cabin), który według zapowiedzi usuwa 99 proc. szkodliwych substancji z powietrza i pozwala na oczyszczenia kabiny przez wymianę całego powietrza w mniej niż minutę.

W ramach wprowadzenia nowych pojazdów, firma NEVS zamierza wdrożyć program car-sharingowy, który pozwoli mieszkańcom 15-milionowej aglomeracji Tiencin użytkować auta na zasadzie wypożyczania.

Podobno chińskie firmy leasingujące pojazdy elektryczne zamówiły już przeszło 150 tys. egzemplarzy elektrycznych 9-3. Pierwsze dostawy planowane są na 2018 rok. Produkcja odbywa się w Chinach.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij