[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Saab pokaże cztery nowe modele

Wokół marki Saab i jej przyszłości zebrało się sporo znaków zapytania, ale kilka temu zapowiedziano uruchomienie produkcji czterech całkowicie nowych modeli. 

Spółka National Electric Vehicle Sweden (NEVS) poinformowała kilka temu podczas konferencji prasowej o tym, że planuje ponownie uruchomić produkcję Saabów. To już kolejne podejście, po tym jak okazało się, że spółka NEVS ma poważne problemy finansowe.

Pierwszym modelem będzie elektryczna wersja modelu 9-3, zaprezentowanego jakiś czas temu. Jej debiut jest planowany na 2017 rok. Prezes firmy zapowiada, że będzie to "nowy i ulepszony" samochód, ale powstanie na bazie dotychczasowej wersji. Według planów szwedzka marka rozkręci się na dobre dopiero w 2018 roku, kiedy wprowadzi na rynek modele zbudowane na nowej platformie Phoenix. Stworzono ją na potrzeby wersji napędzanych silnikami elektrycznymi.

REKLAMA

Na razie szczegóły nie są znane, ale mają się pojawić cztery modele: kompaktowy, średni i duży crossover, a do tego model o nadwoziu fastback. Wszystkie auta będą wyposażone w silnik elektryczny. Produkcja będzie się odbywać w szwedzkiej fabryce w Trollhattan oraz chińskim Tianjin. Na początek auta trafią na rynek europejski oraz chiński, ale firma planuje także powrót na rynek amerykański, gdzie jest duże zapotrzebowanie na crossovery.

Najwięcej kontrowersji wzbudza wykorzystanie nazwy Saab, do której prawa posiada spółka Saab AB. Podobno rozmowy trwają i niewykluczone, że firmy znajdą porozumienie w tej sprawie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij