Saab uratowany – ciąg dalszy sagi!

Wygląda na to, że Saab zostanie uratowany. Holenderski Spyker Cars NV i General Motors doszły wczoraj do porozumienia w sprawie zakupu marki Saab Automobile AB.

Nowy Saab 9-5
Nowy Saab 9-5

"Dzisiejsze porozumienie jest świetną wiadomością dla pracowników Saaba, dealerów, dostawców oraz właściciele i fanów szwedzkiej marki na całym świecie, a także znakomitą informacją dla General Motors" - twierdzi John Smith, wiceprezydent odpowiedzialny za planowanie i sojusze w General Motors.

"General Motors, Spyker Cars NV oraz szwedzki rząd pracują bardzo ciężko i kreatywnie, aby dojść do porozumienia, zabezpieczającego przyszłość tej wyjątkowej marki" - dodaje Smith.

Na dziś wiadomo, że Spyker ma utworzyć nową spółkę o nazwie Saab Spyker Automobiles, które będzie w posiadaniu marki Saab. Bliższe warunku sprzedaży nie są na razie znane - te mają zostać "dogadane" pomiędzy General Motors, Spykerem, a szwedzkim rządem.

Oczekuje się, że wszystkie formalności związane z przejęciem Saaba mają zostać załatwione do połowy lutego. Wygląda więc na to, że kryzys jednak oszczędzi tę słynną szwedzką markę i że najnowszy Saab 9-5 wyjedzie w końcu na ulice!

W galerii obok znajdziecie zdjęcia najnowszej limuzyny tego szwedzkiego producenta. 

 

Zobacz również:
REKLAMA