Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Saab wraca do WRC?

Saab 9-X Air Saab 9-X Air

Przedstawiciele nowego właściciela Saaba - firmy Spyker spotkali się z organizatorami WRC by przedyskutować warunki udziału w rajdach w 2012 roku. Byłby to powrót po długim rozstaniu - ostatni raz Saaby oglądać można było na odcinkach specjalnych przeszło 30 lat temu - w 1979 roku.

Mówi się, że w WRC wystartować może nowa odmiana modelu 9-1 lub 9-2. Podobno źródłem napędu miałby być silnik o pojemności 1,6 litra, kupiony od drugiego, nowego gracza w WRC - Mini.

Ostatnio pojawiły się również plotki, że rok później - w 2013, do ścigania w rajdach wróci Volkswagen. Czyżby WRC miało powrócić do swej świetności?

źródło: autosport.com

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Może wreszcie coś drgnie w temacie. Kolejne, tańsze WRC miało wzbudzić zainteresowanie fabryk i powrót tych, którzy temat odpuścili (np. Subaru, Mitsubishi). Tymczasem jedyną nową marką, która wyraziła ochotę na włączenie się do przyszłego cyklu jest na chwilę obecną właśnie Mini. WRC z dwoma fabrykami jest nudne i biedne. Szczerze mówiąc nie liczę na rychły powrót do WRC dawnych japońskich potentatów, bo recesja nadepnęła tamtejszy przemysł boleśnie i długo jeszcze będą lizać rany. Gdyby jednak był Citroen, Ford, Mini, Saab i WV to już byłoby coś.
  eri, 2010-08-10 09:21:09
 • avatar
  zgłoś
  Szwedzka marka odżywa - po ponad 30 latach chce wrócić do ścigania.
  auto motor i sport, 2010-08-10 08:54:15
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij