[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Saleen S1 - supersamochód z USA

Amerykańska marka Saleen pokazała wreszcie swój nowy model. S1 to supersamochód z centralnie umieszczonym silnikiem.

Saleen S1 Saleen S1

Firma Saleen istnieje już od 1984 roku, kiedy to założył ją Steve Saleen. Przez lata zajmowała się tuningiem i przerabianiem samochodów Forda, aż przyszedł czas na własny projekt.

W 2000 roku światło dzienne ujrzał Saleen S7, wyposażony w silnik V8 o pojemności aż 7 litrów i mocy od 550 do aż 1000 koni mechanicznych. Powstawał do roku 2006. Zastąpić go miał nowy model, ale S5S Raptor - zaprezentowany w 2005 roku - zakończył żywot na etapie konceptu.

REKLAMA

REKLAMA

Saleen S1 Saleen S1

Teraz firma Saleen zaprezentowała kolejny autorski projekt, którym jest Saleen S1, z nadwoziem wykonanym z włókna węglowego, opartym na aluminiowej ramie. Chodzi o jak największą oszczędność masy, dzięki czemu samochód waży niewiele ponad 1,2 tony.

Do napędu służy centralnie umieszczony silnik własnej konstrukcji. Co istotne, producent odszedł od wielkich pojemności, wyciskając moc 450 koni mechanicznych z "zaledwie" 2,5 litra. Zamiast jednostki V8, mamy tu tylko cztery cylindry, ułożone w rzędzie.

REKLAMA

Saleen S1 Saleen S1

Napęd przenoszony jest na koła tylnej osi za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach. W dalszym planie jest montaż dwusprzęgłowego automatu.

Maksymalny moment obrotowy wynoszący 474 Nm wystarcza, żeby lekkie coupe rozpędzić od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,5 sekundy, a pokonanie dystansu ćwierć mili zajmuje 11,3 sekundy. Maksymalnie Saleen S1 rozpędza się do prędkości 289 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

Saleen S1 Saleen S1

Zamówienia na samochód są już przyjmowane. Rocznie powstawać ma między 1500 a 2000 egzemplarzy. Cena zaczyna się od poziomu 100 tys. dolarów, a zaliczka to skromny tysiąc dolarów. Pierwsze wyprodukowane sztuki trafią do klientów w USA w drugiej połowie 2018 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij