Samochody elektryczne - nadchodzi rewolucja w technologii ładowania

Wielka koalicja koncernów motoryzacyjnych ma na celu zrewolucjonizować dalekie podróże samochodami elektrycznymi.

ładowarka elektryczna Materiały prasowe
Ładowarka elektryczna

Pomimo rozwoju technologii elektrycznych silników, dalej mają one swoje wady. Szczególnie jeśli chodzi o ładowanie. W Polsce można znaleźć stacje ładowania głównie w większych miastach, w Europie jest ich zdecydowanie więcej. Wciąż jednak zasięg większości samochodów napędzanych takimi silnikami nie jest zbyt duży.

Kłopotliwy może być też czas ładowania, który w przypadku pełnego naładowania akumulatorów może trwać nawet kilka godzin. Taki stan rzeczy zdecydowanie wydłuża czas dalekich podróży właścicieli samochodów elektrycznych.

Jednak nowa koalicja koncernów może temu zaradzić. Do współpracy przyłączyły się :

  • Grupa BMW,
  • Volkswagen AG,
  • Daimler AG
  • Ford.

Zamierzają stworzyć sieć superszybkich stacji ładowania akumulatorów w autach z napędem elektrycznym. Taka sieć ma na celu maksymalne skrócenie czasu ładowania. Stacje mają powstać w około 400 miejscach i będą rozlokowane przy autostradach i głównych drogach w Europie.

Jak to będzie działać? Dzięki zwiększeniu mocy stacji ładowania do 350kW, ładowarka będzie w stanie „napełnić bak” takiego samochodu w niespotykanym dotąd czasie. Według planów będzie to możliwe w większości elektrycznych pojazdów aktualnych i przyszłych generacji.

Projekt rusza już w 2017 roku i dzięki niemu koncerny mogą zrewolucjonizować rynek elektrycznych samochodów. Pozostaje czekać na efekty tej współpracy.

REKLAMA