Samochody z Niemiec i USA są najczęściej prześwietlane

Najwięcej raportów historii na temat importowanych samochodów używanych zamówili klienci sprowadzający samochody z Niemiec i USA - wynika z danych carVertical.

materiały prasowe
Sprzedaż 

Polska od lat stanowi Eldorado dla importerów i sprzedawców aut używanych. Piąty pod względem liczby ludności kraj w Unii Europejskiej nadal jeszcze nie może poszczycić się poziomem dochodów pozwalającym przeciętnie zarabiającej rodzinie na zakup nowego samochodu. Wiele osób nie spełnia w oczach instytucji finansujących kryteriów umożliwiających im wejście w posiadanie nowego auta w ramach kredytu, leasingu czy wynajmu długoterminowego. Dlatego liczba sprowadzanych i sprzedawanych w Polsce samochodów używanych nie powinna dziwić. Zwłaszcza, gdy za dwie przeciętne miesięczne pensje można nadal kupić używane auto w przyzwoitym stanie. Dla tych z kolei, którym marzą się auta sportowe, luksusowe limuzyny czy potężne terenówki z napędem 4x4, rynek aut z drugiej ręki ma również atrakcyjną ofertę, pozwalając stać się właścicielem kilku lub kilkunastoletniego auta, kosztującego jako nowe w salonie nierzadko kilkaset tysięcy złotych, za często mniej niż 1/10 ceny nowego egzemplarza.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

 

Kraje, które cieszą się największa popularnością przy zamawianiu raportów historii samochodów

Raporty historii samochodów używanychmateriały prasowe
Raporty historii samochodów używanych

 

Nic dziwnego, że ponad połowa zamówionych w carVertical raportów dotyczyła samochodów uprzednio zarejestrowanych w Niemczech. To kraj od lat dominujący w imporcie samochodów używanych. Drugie miejsce należące do USA wynika natomiast z faktu, że z Ameryki najczęściej sprowadzamy samochody uszkodzone. Atrakcyjne ceny w USA, szczególnie na używane samochody ekskluzywnych marek europejskich (BMW, Land Rover czy Mercedes) po niewielkich stłuczkach, spowodowały, że zainteresowanie importem aut zza oceanu wzrosło. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać firmy specjalizujące się w ich sprowadzaniu, załatwianiu całej niezbędnej dokumentacji, dostosowywaniu aut do wymogów europejskich i podstawianiu klientowi pod dom gotowego do jazdy samochodu. Powszechna jest jednak wiedza o tym, że import samochodów z USA jest tym atrakcyjniejszy cenowo, im poważniej auto było uszkodzone. Stąd tak duża popularność raportów historii pojazdu zamawianych w firmie carVertical dla aut z USA.
Jak liczba raportów ma się do rankingu krajów, z których najchętniej importujemy samochody?

Import samochodów używanych - TOP 10

 1. Niemcy (133 044 szt.).
  2. Francja (23 929 szt.).
  3. Belgia (14 577 szt.).
  4. Holandia (9 569 szt.).
  5. Włochy (7 705 szt.).
  6. USA (7 617 szt.).
  7. Szwajcaria (6 078 szt.).
  8. Austria (5 706 szt.).
  9. Dania (4 823 szt.).
  10. Szwecja (4 423 szt.).

Dane dotyczą okresu I – III 2021

Polska scena używanej motoryzacji ma swoje cienie – to właśnie olbrzymia liczba aut po poważnych wypadkach drogowych czy klęskach naturalnych, w tym głównie powodziach. Zakup sprowadzonego z zagranicy samochodu po parkingowej stłuczce czy niegroźnej obcierce może być świetną decyzją - ceny usług blacharskich i lakierniczych w Polsce są nadal dużo niższe niż na zachodzie, czyniąc takie naprawy opłacalnymi, przy zachowaniu spokoju o bezpieczeństwo użytkowania powierzchownie uszkodzonego auta. Za to inwestycja w auto po poważnej szkodzie rodzi za sobą wiele kosztownych i kłopotliwych konsekwencji. Nie dziwi więc rosnąca popularność usług pozwalających na sprawdzenie historii pojazdu w bazach danych wielu krajów, obejrzenie zdjęć sprzed wykonania napraw blacharskich, czy nawet upewnienie się, że pojazd nie jest kradziony. Wszystko to dziś możliwe jest do uzyskania online, bez konieczności wychodzenia z domu, za cenę stanowiącą ułamek wartości auta. Przed zamówieniem raportu powinniśmy jednak zweryfikować rzetelność firmy opracowującej historię samochodu.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA