[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Samoobsługa podczas tankowania LPG: już w Polsce

W końcu kierowcy korzystający z paliwa LPG będą mogli zatankować je samemu bez konieczności wołania obsługi stacji - nowe przepisy zostały wprowadzone.

Taka możliwość od lat istnieje w innych państwach UE - w Niemczech, Holandii, we Włoszech czy na Słowacji. U nas będzie to możliwe po pięciu latach starań. Nie oznacza to jednak, że kierowca nie będzie mógł poprosić kogoś z obsługi stacji o zatankowanie swojego pojazdu gazem LPG.

Ci, którzy zdecydują się na samodzielne tankowanie, będą mogli skorzystać z instrukcji tekstowo-obrazkowej, a w razie problemów użyć przycisku alarmowego. W trakcie tankowania konieczne będzie stałe trzymanie przycisku - w momencie jego puszczenia tankowanie zostanie przerwane i zakończone. Jeśli podłączymy pistolet nieprawidłowo dystrybutor nie pozwoli na przepływ gazu.

Pierwsza pilotażowa stacja, gdzie samemu można zatankować gaz, ruszyła już w Krakowie. Z biegiem czasu kolejne stacje mają być przystosowywane do nowych standardów.

Zdjęcie: Forbes

amis

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij