Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003S - prawie jak bolid F1

Producenci tego auta, o tajemniczo brzmiącej nazwie, zapowiadają że samochód jest technicznie mocno zbliżony do bolidów Formuły 1. Co to oznacza?

Na wstępie wyjaśniamy -  Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003S potrafi rozpędzić się do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy i osiągnąć prędkość nawet 350 km/h. Ponoć. Wiadomo niewiele, na przykład że pod maska siedzi silnik 4.4 (prawdopodobnie V8) wspomagany dwiema turbosprężarkami. Wiadomo także, że ten amerykański hipersamochód będzie nafaszerowany "najnowocześniejszą techniką". Cokolwiek to oznacza. Z pewnością auto zbudowane będzie w oparciu o monokok z włókna węglowego.

Samochód ma generować w zakrętach przeciążenia równe 2g

Wszystkie te dane brzmią enigmatycznie i wręcz trudno w to uwierzyć skoro nie podawane są szczegółowe dane samochodu. Ale producent idzie w zaparte i tłumaczy, że auto ma być najlepiej skręcającym modelem jaki jest dostępny w sprzedaży na świecie. Dzięki niebywale dopracowanej aerodynamice pojazd ten ma generować w zakrętach przeciążenia równe 2g.

Samochód, według producentów, ma być świetną okazja dla kolekcjonerów aut. Kiedy dowiemy się więcej o tym projekcie? Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003S ma mieć swój debiut na salonie samochodowym w Genewie w przyszłym roku.

REKLAMA