Seat Alhambra – pierwsze zdjęcia

Seat, Alhambra
Seat Alhambra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Alhambra jest 22 cm dłuższa od poprzednika i mierzy 4,85 metra. Dzięki temu pasażerowie siedzący w trzecim rzędzie mają więcej miejsca na nogi i powiększyła się przestrzeń bagażowa. Przy pięciu fotelach pojemność bagażnika wynosi teraz 885 litrów, a gdyby zostawić tylko fotel kierowcy i prawego pasażera - wzrośnie do 2297 litrów. Podobnie jak w Sharanie, w Alhambrze pojawiły się odsuwane drzwi boczne, dostępne w opcji z elektrycznymi siłownikami.

Do napędzania rodzinnego vana Seat przygotował cztery jednostki napędowe: dwie benzynowe i dwie dieslowskie, wszystkie z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Benzynowe silniki TSI rozwijają moc150 KM lub 200 KM, natomiast dwa diesle TDI oferują 140 KM lub 170 KM mocy. Do standardowego wyposażenia podnoszącego efektywność pojazdu należy system wyłączania silnika na biegu jałowym oraz hamulce z układem odzyskiwania energii. Seat chwali się, że 2-litrowy diesel o mocy 140 KM zadowala się średnio 5,5 litra oleju napędowego na 100 km.

Na liście ciekawych elementów wyposażenia znajdują się między innymi biksenonowe reflektory z układem adaptacyjnym i asystentem świateł drogowych. Czujnik wykrywa pojazd nadjeżdżający z przeciwka i automatycznie zmienia światła drogowe na światła mijania. Nowością jest także asystent parkowania/sterowania, który potrafi sam zaparkować Alhambrę w ciasnej luce parkingowej, nawet równolegle do kierunku jazdy. Zamontowana z tyłu kamera przekazuje obraz strefy za pojazdem. Rozsuwany panoramiczny dach jest o 300 procent większy w porównaniu z tradycyjnym oknem dachowym. Trzystrefowa automatyczna klimatyzacja pilnuje optymalnej temperatury dla wszystkich trzech rzędów foteli.

Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje między innymi siedem poduszek powietrznych, w tym poduszkę ochraniającą kolana kierowcy, oraz elektryczne blokady tylnych drzwi, uniemożliwiające ich otwarcie przez dzieci. Standardem jest ABS i ESP, a także elektroniczny układ wspomagania hamowania awaryjnego, układ stabilizacji przyczepy i wskaźnik ciśnienia w ogumieniu.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA