Seat Aran - nadchodzi hiszpański SUV

Seat Aran, czyli nowy SUV hiszpańskiego producenta może być już gotowy do produkcji. Świadczy o tym zdjęcie ekranu systemu multimedialnego, które wyciekło do sieci.

Seat Aran ekran multimedialny
fot. motor1.com

Seat Aran ma bazować na platformie modularnej MQB, a konstrukcyjnie będzie zbliżony do nowego VW Tiguana. Co ciekawe, Aran może być pojawić się szybciej od Skody Kodiak, którą pokazano dopiero w formie konceptu. Choć to nie jest pewne, bo zdjęcie ekranu systemu medialnego Seata może równie dobrze prezentować samochód koncepcyjny.

Seat Aran jest pochodną SUV-a 20V20 Concept, pokazanego rok temu na salonie w Genewie. I tutaj zaczyna się sfera spekulacji. Nie jest pewnym, czy "Aran" jest oficjalną nazwą nowego SUV-a, czy też okaże się tak, jak w przypadku Bugatti Chirona.

Pod maską nowego auta znajdziemy silniki znane z koncernu VW, mogą się też pojawić nowe jednostki, które niemiecki koncern planuje wprowadzić na rynek. W mocniejszych wersjach pojawi się napęd na cztery koła i skrzynia DSG.

Czy Seat Aran jest już gotowy do produkcji? Czy ujrzymy go szybciej niż Skodę Kodiak? Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze poczekać.

REKLAMA