Seat Arona - Hiszpanie zapowiadają nowy model

Producent z Barcelony zapowiada nowy model, który trafi na rynek w przyszłym roku. Seat Arona to crossover, który będzie zbudowany na bazie Ibizy.

Seat Ateca X-Perience Concept Paryż Motor Show

Seat Arona swoją nazwę zawdzięcza miastu położonemu na Teneryfie. To długo zapowiadany mniejszy od Seata Ateki crossover. Auto wymiarami będzie zbliżone do Ibizy, na bazie której zostanie zbudowane.

W przyszłym roku Seat przedstawi Leona po liftingu oraz nową, piątą generację Ibizy. Arona zbudowana na bazie nowego hiszpańskiego przedstawiciela segmentu B na rynku będzie konkurować z takimi autami, jak Opel Mokka X, Nissan Juke, czy Renault Captur.

Na razie Seat nie zdradza większych szczegółów i konkretnej daty wprowadzenia nowego modelu na polski rynek. Bardzo prawdopodobne, że debiut Arony jest przygotowywany na marcowe targi w Genewie. Być może podstawowym silnikiem będzie trzycylindrowy motor benzynowy, turbodoładowany o pojemności 1,0 l . W opcji powinien pojawić się napęd 4x4, choć nie jest to do końca pewne. Wszystko dlatego, że w segmencie B-SUV-ów modele z napędem 4x4 nie są zbyt często wybierane przez klientów. 

REKLAMA