REKLAMA

Seat Arona: tajemnica litery X

Projektanci samochodów stosują różne sztuczki, dzięki którym kolejne modele, choć na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, różnią się i przyciągają wzrok. Czym zaskakuje kuzyn dobrze znanej Ibizy? Własną, wyjątkową tożsamością i wyjątkowym designem spod znaku litery „X”.

Seat Arona
Seat Arona
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Seat Arona to miejskie auto z off-roadowym charakterem, wyróżniające się młodzieżową, dynamiczną naturą. Sam przód auta ma – w zamyśle projektantów – zdradzać jego potencjał. Z kolei o bezpieczeństwie i stabilności zapewniać ma masywna maska. W połączeniu z podniesionym prześwitem, Arona to samochód, który jest gotowy najbardziej wymagające szlaki.

Litera „X”

Kompaktowego modelu Seata nie da się nie zauważyć. Wyrazisty charakter podkreśla choćby dająca efekt trójwymiarowości osłona chłodnicy wraz z reflektorami w technologii LED, które generują snop światła o temperaturze dziennej, zapewniające znakomitą widoczność po zmroku.

Lampy Arony o charakterystycznym, trójkątnym kształcie, niczym „oczy” pojazdu symbolizują skupienie na drodze i są rozpoznawalne z dużej odległości.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Arona
Seat Arona

Na słupku dachowym Arony wygrawerowana została litera „X”. Ma ona akcentować swoją przynależność do modeli o uterenowionej estetyce i podkreślać mariaż klasycznego modelu miejskiego z off-roadową naturą SUV-a. Co jeszcze oznacza „X”?

Projektanci zastosowali wyjątkowy trick. Przednia część SEAT-a Arony układa się właśnie w tę literę. Dzięki temu każdy kto spojrzy na samochód, ma odczucie że to auto wyższe i bardziej postawne niż w przypadku hatchbacka.

REKLAMA

Seat Arona
Seat Arona

Arona ma wyraźnie crossoverowy charakter. Dolna część zderzaków, nadkola i progi wykończone są szarym plastikiem. Relingi i ochronne elementy zderzaków powstały natomiast z aluminium.

Seat Arona to auto, które swoją rzeźbą doskonale oddaje charakter producenta oraz energię Barcelony - miasta, które nieustannie inspiruje projektantów Seata.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA