Seat IBE do produkcji?

Seat, IBE, Concept
Seat IBE Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Seat obecnie mocno pracuje nad alternatywnym napędem, co wspiera hiszpański rząd, który inwestuje ogromne sumy w pozyskiwanie odnawialnych źródeł energii. W 2010 roku nawet 30% energii produkowanej w Hiszpanii ma pochodzić właśnie z odnawialnych źródeł!

Już dziś Seat zapowiada, że w 2014 roku wprowadzi do sprzedaży hybrydowego Leona, którego baterie mogą być ładowane z gniazdka elektrycznego. Bazą dla tego samochodu ma być napęd, mający znaleźć zastosowanie w hybrydowym Golfie.

Koncepcyjny IBE wprawiany jest w ruch przez 102-konny silnik elektryczny, wytwarzający maksymalny moment obrotowy o wartości 200 Nm praktycznie od zerowych obrotów. Według zapewnień producenta to 3,78-metrowej długości auto ważące 1000 kg, do 100 km/h przyspiesza w 9,4 sekundy.

Zasięgu swojego elektrycznego konceptu, co jest piętą achillesową pojazdów o takim źródle napędu, Seat niestety nie podaje.

Hiszpanie, chcąc pozostać w segmencie D, pracują również nad nową generacją modelu Exeo. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy będzie ona oparta na platformie Audi A4, czy będzie to zupełnie nowa konstrukcja. 

 

REKLAMA
REKLAMA