Seat IBE do produkcji?

Seat, IBE, Concept
Seat IBE Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Seat obecnie mocno pracuje nad alternatywnym napędem, co wspiera hiszpański rząd, który inwestuje ogromne sumy w pozyskiwanie odnawialnych źródeł energii. W 2010 roku nawet 30% energii produkowanej w Hiszpanii ma pochodzić właśnie z odnawialnych źródeł!

Już dziś Seat zapowiada, że w 2014 roku wprowadzi do sprzedaży hybrydowego Leona, którego baterie mogą być ładowane z gniazdka elektrycznego. Bazą dla tego samochodu ma być napęd, mający znaleźć zastosowanie w hybrydowym Golfie.

Koncepcyjny IBE wprawiany jest w ruch przez 102-konny silnik elektryczny, wytwarzający maksymalny moment obrotowy o wartości 200 Nm praktycznie od zerowych obrotów. Według zapewnień producenta to 3,78-metrowej długości auto ważące 1000 kg, do 100 km/h przyspiesza w 9,4 sekundy.

Zasięgu swojego elektrycznego konceptu, co jest piętą achillesową pojazdów o takim źródle napędu, Seat niestety nie podaje.

Hiszpanie, chcąc pozostać w segmencie D, pracują również nad nową generacją modelu Exeo. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy będzie ona oparta na platformie Audi A4, czy będzie to zupełnie nowa konstrukcja. 

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA