REKLAMA

Seat Ibiza Ecomotive – 1562 km na 45 litrach!

Seat Ibiza Ecomotive
Seat Ibiza Ecomotive
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Test odbył się 27 kwietnia bieżącego roku. Plattner wyruszył w podróż najnowszą Ibizą Ecomotive spod fabryki Seata w hiszpańskim Martorell, by pokonać trasę o długości 1345 km. Podróż odbywała się w eskorcie IPMC (International Police Motor Corporation).

Trasa wiodła przez Francję (Avignon, Lyon, Mulhouse) oraz Niemcy (Freiburg, Frankfurt). Na niektórych odcinkach autostrad, Ibiza prowadzona przez Austriaka poruszała się z prędkością 110 km/h.

Gdy niewielki Seat wkraczał do Frankfurtu (1345 km), ustanowił rekord świata w swojej kategorii pod względem oszczędności. Ale okazało się, że w baku zostało jeszcze trochę paliwa, dlatego też Plattner zdecydował się na kontynuowanie podróży, aż do niemieckiego Gottingen. Tam zostało zdjęte plomby z baku, a samochód - zatankowany.

Wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania. Na pokonanie 1562 km Ibiza Ecomotive potrzebowała jedyne 45,53 litrów oleju napędowego. Według danych technicznych, ten model Seata zużywa średnio 3,7 litrów paliwa na 100 km, wytwarzając przy tym 98 gram CO2 na kilometr.

Seat Ibiza Ecomotive napędzany jest 1,4-litrowym silnikiem TDI o mocy 80 koni mechanicznych.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA