REKLAMA

Seat Ibiza z maksymalną oceną pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP

Seat Ibiza zanotował znakomity wynik w zakresie bezpieczeństwa w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP. Ibiza piątej generacji uzyskała maksymalną liczbę pięciu gwiazdek.

Seat Ibiza
Seat Ibiza piątej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komplet gwiazdek przyznanych przez organizację Euro NCAP potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa miejskiego modelu. To ważny dla marki wynik, bo Seat Ibiza jest pierwszym autem w Grupie Volkswagena, wybudowanym na zupełnie nowej platformie A0 MQB.

Seat w 2016 roku rozpoczął największą w swojej historii ofensywę produktową, wprowadzając na światowy rynek szereg nowych modeli. Jednym z nich jest piąta już generacja kultowej Ibizy – auta, które przez ostatnie 30 lat obecności na globalnym rynku zyskało ponad 5 mln nabywców.

Nowa Ibiza wprowadza model w nowy język stylistyczny marki, pokazujący dynamiczny charakter Seata. Największą jednak zmianą, dzielącą nową generację Ibizy od poprzednich, jest innowacyjna platforma A0 MQB, po raz pierwszy wykorzystana w Grupie Volkswagen. Dlatego też wynik Euro NCAP dla nowości Seata jest tak istotny.

REKLAMA

REKLAMA

W każdej z sekcji składających się na testy bezpieczeństwa Euro NCAP nowy Seat Ibiza osiągnął bardzo dobre wyniki – na uwagę zasługuje szczególnie aż 95-procentowy rezultat w zakresie ochrony osób dorosłych.

Równie imponujące wartości nowy model uzyskał w kategorii ochrony dzieci, zabezpieczania pieszych oraz asystentów bezpieczeństwa.

W obszarze wspomagania bezpieczeństwa jury wyróżniło skuteczność autonomicznego systemu hamowania awaryjnego. Front Assist nie tylko wykrywa inne pojazdy, ale również pieszych.

REKLAMA

W wyposażeniu nowej Ibizy uwagę zwracają napinacze oraz ograniczniki obciążania zarówno przednich, jak i tylnych pasów. Dzięki temu auto może spełnić najbardziej wymagające wyzwania związane z bezpieczeństwem osób dorosłych i dzieci. Napinacze zmniejszają rozluźnienie pasa wokół tułowia i miednicy pasażera w momencie uderzenia, gwarantując najlepszą formę przytrzymania pasażera.

W standardzie nowy Seat Ibiza oferuje także górne pasy mocujące Top Tether, system mocowania fotelików dziecięcych Isofix, ogranicznik prędkości, trzeci tylny zagłówek, zaawansowany system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz sześć poduszek powietrznych.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA