[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Seat Ibiza z maksymalną oceną pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP

Seat Ibiza zanotował znakomity wynik w zakresie bezpieczeństwa w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP. Ibiza piątej generacji uzyskała maksymalną liczbę pięciu gwiazdek.

Seat Ibiza Seat Ibiza piątej generacji

Komplet gwiazdek przyznanych przez organizację Euro NCAP potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa miejskiego modelu. To ważny dla marki wynik, bo Seat Ibiza jest pierwszym autem w Grupie Volkswagena, wybudowanym na zupełnie nowej platformie A0 MQB.

Seat w 2016 roku rozpoczął największą w swojej historii ofensywę produktową, wprowadzając na światowy rynek szereg nowych modeli. Jednym z nich jest piąta już generacja kultowej Ibizy – auta, które przez ostatnie 30 lat obecności na globalnym rynku zyskało ponad 5 mln nabywców.

Nowa Ibiza wprowadza model w nowy język stylistyczny marki, pokazujący dynamiczny charakter Seata. Największą jednak zmianą, dzielącą nową generację Ibizy od poprzednich, jest innowacyjna platforma A0 MQB, po raz pierwszy wykorzystana w Grupie Volkswagen. Dlatego też wynik Euro NCAP dla nowości Seata jest tak istotny.

REKLAMA

REKLAMA

W każdej z sekcji składających się na testy bezpieczeństwa Euro NCAP nowy Seat Ibiza osiągnął bardzo dobre wyniki – na uwagę zasługuje szczególnie aż 95-procentowy rezultat w zakresie ochrony osób dorosłych.

Równie imponujące wartości nowy model uzyskał w kategorii ochrony dzieci, zabezpieczania pieszych oraz asystentów bezpieczeństwa.

W obszarze wspomagania bezpieczeństwa jury wyróżniło skuteczność autonomicznego systemu hamowania awaryjnego. Front Assist nie tylko wykrywa inne pojazdy, ale również pieszych.

REKLAMA

W wyposażeniu nowej Ibizy uwagę zwracają napinacze oraz ograniczniki obciążania zarówno przednich, jak i tylnych pasów. Dzięki temu auto może spełnić najbardziej wymagające wyzwania związane z bezpieczeństwem osób dorosłych i dzieci. Napinacze zmniejszają rozluźnienie pasa wokół tułowia i miednicy pasażera w momencie uderzenia, gwarantując najlepszą formę przytrzymania pasażera.

W standardzie nowy Seat Ibiza oferuje także górne pasy mocujące Top Tether, system mocowania fotelików dziecięcych Isofix, ogranicznik prędkości, trzeci tylny zagłówek, zaawansowany system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz sześć poduszek powietrznych.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij