Seat Leon Cupra AWD - najmocniejszy w historii

Oto najmocniejszy, seryjny Leon Cupra. Seat odświeżył topową wersję swojego kompaktowego modelu i dodał do niego m.in. 10 KM ekstra.

Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra i Cupra ST 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 71 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tak jak i w zwykłych wersjach Leona po face liftingu, tak i w Leonie Cupra mamy nowy wzór zderzaków. Do tego auto ma nowe wnętrze reflektorów i wzory obręczy kół. W kabinie największą nowością jest 8-calowy ekran dotykowy oraz możliwość ładowania teflonu bez przewodowo.

REKLAMA

W aucie nie zabraknie także dostępu do Android Auto i Apple CarPlay. Tradycyjna dźwignia hamulca ręcznego została zastąpiona elektrycznym przyciskiem.

Na pokładzie nowy Leon Cupra może mieć szereg systemów bezpieczeństwa:

  • Lane Assist,
  • Traffic Jam Assist,
  • Pedestrian Protection,
  • Adaptive Cruise Control

Najważniejsze zmiany to te mechaniczne. Seat wzmocnił silnik 2.0 TSI o dodatkowe 10 KM. Teraz Cupra oferuje kierowcy okrągłe 300 KM mocy oraz wyższy o 30 Nm maksymalny moment obrotowy - 380 Nm. To jednak nie wszystko, gdyż Leon Cupra ST będzie oferowany z napędem 4x4 w parze z dwusprzęgłową przekładnią. Układ napędowy, w którym siła jest przekazywana na obie osie został przeczepiony z Volkswagena Golfa R.

Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra i Cupra ST 2017

Seat Leon Cupra już w standardzie ma adaptacyjne zawieszenie DCC, progresywny układ kierowniczy oraz elektroniczny samoblokujący się mechanizm różnicowy.

Odświeżona, topowa wersja Leona do sprzedaży trafi w lutym 2017. Cena na razie nie jest znana. W przyszłym roku do oferty Seata ma również trafić najmocniejszy wariant Seata Ateki, który pod szyldem Cupra także powinien oferować 300 KM. Choć nie wykluczone jest, że inżynierowie wzmocnią dwulitrowy motor TSI.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA