REKLAMA

Seat Leon Cupra od Siemoneit Racing

Seat Leon Cupra po tuningu wykonanym przez Siemoneit Racing jest jednym z najszybszych kombi świata.

Seat Leon Cupra ST Siemoneit Racing Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Siemoneit Racing
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 157 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Seryjny Seat Leon ST Cupra jest mocną maszyną. Jego 2-litrowy turbodoładowany silnik wyciska z czterech cylindrów moc 300 koni mechanicznych i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na cztery koła pozwala wykorzystać potencjał silnika, rozpędzając rodzinne auto od zera do „setki” w niespełna pięć sekund.

Co więcej, nie tak dawno temu na rynku pojawiła się limitowana wersja Seat Leon ST Cupra 370 Carbon. Na polski rynek przeznaczonych było raptem 13 egzemplarzy, z których każdy kosztował po niemal 210 tys. złotych.

W serii Carbon pod maską Cupry ST pracuje ten sam silnik, ale jego moc zwiększono do 370 koni mechanicznych, a moment obrotowy poszybował w kierunku maksymalnej wartości 460 niutonometrów. Pozwala to na wykonanie sprintu do „setki” w 4,5 sekundy.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Leon Cupra ST Siemoneit Racing Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Siemoneit Racing

Jeżeli dysponujecie odpowiednim zapasem gotówki, marzycie o ponadprzeciętnie szybkim kombi, a nie udało się wam załapać na model Carbon, z pomocą przychodzą eksperci firmy tuningowej Siemoneit Racing. Za jedyne 23,8 tys. euro tuner podrasuje waszego Leona ST Cuprę do poziomu niewyobrażalnego dla jakiegokolwiek seryjnego hot hatcha. Nie mówiąc o kompaktowym kombi.

Sumując wartość bazowego samochodu oraz jego przeróbek, ostateczna cena plasuje się w okolicach wartości rynkowej BMW M2 Competition, ale tam nie zmieścicie tyle bagażu. Nie mówiąc o mocy, która w BMW sięga „zaledwie” 410 KM.

W Seacie przerobionym przez Siemoneit Racing pod maską pracuje podkręcony do granic możliwości fabryczny silnik, który po zabiegach wzmacniających legitymuje się mocą 521 koni mechanicznych i 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

REKLAMA

Seat Leon Cupra ST Siemoneit Racing Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Siemoneit Racing

W efekcie samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,4 sekundy, a zaledwie 6,8 sekundy trwa dalsze jego rozpędzenie od 100 do 200 km/h. Szalone rozpędzanie kończy się dopiero przy 280 km/h.

Wśród przeróbek dokonanych na seryjnej Cuprze tuner wymienia m.in.:

  • wzmocnienie 7-stopniowej skrzyni DSG,
  • użycie większej turbosprężarki,
  • nowy intercooler,
  • zmieniony układ dolotowy i wydechowy,
  • zawieszenie V3+ KW Suspensions,
  • hamulce Audi RS3 z 370-mm tarczami,
  • opony Michelin Pilot Sport Cup 2 na 19-calowych felgach.

Na koniec wersja dla oszczędnych, bowiem Siemoneit Racing oferuje nieco mniej podkręconą wersję, dysponującą wciąż potężną mocą 450 KM, która jest wyceniona na niemal 15 tys. euro.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA