Seat Leon ST Cupra 280 od JE DESIGN

Seat Leon ST Cupra 280 od JE DESIGN to prawdopodobnie najlepiej wyglądający samochód hiszpańskiego producenta od wielu, wielu lat. Mocne słowa, ale nie może być inaczej, bo mamy do czynienia z mocnym autem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 152 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Już "zwykły" Leon Cupra wygląda bardzo dobrze, ale ten przedstawiony przez JE DESIGN spowodował, że opadła nam szczęka. To nie jest jeden z wielu projektów od tunerów, którzy dodają autom bajeranckie nakładki na progi i sportowe zderzaki. Tutaj mocno poszerzono całe nadwozie. Nadkola, zderzaki z prawdziwymi wlotami powietrza (nie atrapy) wyglądają nieziemsko, a 19-calowe felgi OZ Racing nadają Leonowi rasowy sznyt.

REKLAMA

JE DESIGN oferuje tylny dyfuzor z wyścigowym układem wydechowym z aktywnymi klapkami, które zmieniają ton wydawanego dźwięku. O tym, że firma podeszła do sprawy poważnie mogą świadczyć światła LED a'la F1 z homologacją FIA zamontowane na tylnym zderzaku. Dzięki nim, kierowca bez obaw może pojeździć na torze wyścigowym w mocnym deszczu.

Zawieszenie także dostosowano do wyścigowego charakteru auta. W stosunku do seryjnej Cupry 280 jest ono o 20 mm niższe. JE DESIGN oferuje także olejowe zawieszenie KW, które można jeszcze obniżyć o 45 mm. Efektu dopełniają piękne, szprychowe felgi OZ z oponami 265/30 R19.

Nie obyło się też bez zmian w silniku. Już seryjne 280 KM wystarcza do sportowej jazdy, ale tuner oferuje modyfikację nawet do 350 KM! Czy to jednak aby nie za dużo? Pamiętajmy, że Leon ST Cupra jest autem przednionapędowym. Po modyfikacji klient otrzymuje od firmy 2-letnią gwarancję na podzespoły.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA