REKLAMA

Seat Leon ST Cupra 370 Carbon – znamy cenę

Seat Leon ST Cupra będzie dostępny w supermocnej wersji 370 Carbon. Poznaliśmy właśnie polską cenę auta.

Seat Leon Cupra ST Carbon Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Carbon
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 155 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wszystko wskazuje na to, że nasze przewidywania sprawdziły się niemal w stu procentach. W lipcu pisaliśmy o tym, że Seat Leon ST Cupra Carbon ma mieć aż 370 koni mechanicznych mocy i ma kosztować około 200 tys. złotych. Co z tego zostało potwierdzone?

Otóż jak się okazuje, liczba 370 w pełnej nazwie tego hot-hatcha, a raczej hot-kombi, nie jest bez znaczenia. Pod maską Seata Leona ST Cupry 370 Carbon pracuje bowiem silnik benzynowy podkręcony do poziomu 370 KM właśnie.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Leon Cupra ST Carbon Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Carbon

Tak solidne stado mechanicznych „kucy”, w połączeniu z wysokim – sięgającym 460 Nm – momentem obrotowym, pozwala wystrzelić Leonowi jak z procy i pierwsze 100 km/h osiągnąć po zaledwie 4,5 sekundy.

Ale – jak mówi o nim polski importer – Leon ST Cupra 370 Carbon to nie tylko moc i moment obrotowy. Oprócz tego mamy tu bardzo sprawny napęd na cztery koła 4Drive, progresywny układ kierowniczy, sportowe zawieszenie adaptacyjne i opcję wyboru profilu jazdy Cupra Drive Profile.

REKLAMA

Seat Leon Cupra ST Carbon Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Carbon

Nie można też zapomnieć o rasowym wyglądzie auta. Model został wyposażony w unikalne 19-calowe felgi aluminiowe Cupra R, wykończone w kolorze czarnym i srebrnym, pakiet Full LED oraz sportowe hamulce Brembo. Te ostatnie składają się z czterotłoczkowych czarnych zacisków, tarcz hamulcowych o średnicy 370 mm przód i 310 mm tył oraz wyczynowych klocków hamulcowych.

Z zewnątrz auto przyciąga wzrok elementami z włókna węglowego, a słuch – nowym układem wydechowym Cupra Carbon, z charakterystycznymi czterema końcówkami. W środku kierowcy mają do dyspozycji m.in. kubełkowe fotele Cupra z obiciem z alcantary oraz oświetlenie wnętrza LED z możliwością wyboru jego koloru.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Leon Cupra ST Carbon Materiały prasowe
Seat Leon Cupra ST Carbon

Nowy Seat Leon ST Cupra 370 Carbon jest objęty gwarancją mechaniczną na 5 lat, z limitem przebiegu 150 tys. km, przy czym w okresie pierwszych dwóch lat od momentu wydania auta gwarancja nie ma limitu kilometrów. Auto, mimo swojej wyjątkowości, może być serwisowane w dowolnym autoryzowanym serwisie Seata.

Na koniec cena, ale zanim do niej przejdziemy, warto dodać że na polskie drogi trafi tylko i wyłącznie 13 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu. Ile ma kosztować? Cena bazowa została ustalona na okolice 200 tys. złotych, jak przewidywaliśmy w lipcowym artykule. Dokładnie jest to 209 300 złotych.

A jeśli mało wam mocnych aut, zobaczcie jak jeździ rasowa Cupra TCR - testowaliśmy ją niedawno temu, na hiszpańskim torze wyścigowym.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA