Seat Leon Verde Plug-in Hybrid: zielony Leon

Hiszpanie stworzyli hybrydę typu plug-in na bazie najnowszego Seata Leona – średnie jego spalanie ma wynieść zaledwie 1,6 l/100 km!

Seat Leon Verde Plug-in Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 152 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Leon Verde Plug-in Hybrid jest napędzany zarówno przez klasyczny silnik benzynowy (1.4 TSI o mocy 122 KM), jak i elektryczny, który wytwarza całkiem sensowne 102 KM. Dodatkowo twórcy zamontowali 8,8 kWh baterię. W sumie moc wynosi 170 KM, a na samym tylko "prądzie" Leon potrafi przejechać do 50 km. W połączeniu z silnikiem benzynowym daje to zasięg 816 km i średnie spalanie, które obiecuje producent, na poziomie zaledwie 1,6 l/100 km.

Leon Verde posiada również smartfonową aplikację, która pozwala kierowcy monitorować zużycie energii i baterii, stan naładowania i ilość "zaoszczędzonego" CO2. Specjalny system "Driving Cycle Predictor" analizuje również styl jazdy, by zoptymalizować pobór energii i emisję CO2.

Projekt Leon Verde kosztował 34 miliony euro i był rozwijany przez cztery lata. Jest to jednak auto zbudowane tylko i wyłącznie do testów i nie ma szans by pojawiło się w sprzedaży.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA