REKLAMA

Seat Tarraco – zdjęcia i dane techniczne

Po wielu miesiącach oczekiwania Seat zaprezentował publicznie swojego pierwszego dużego SUV-a. Seat Tarraco to bliźniak Skody Kodiaq i Volkswagena Tiguana Allspace.

Seat Tarraco 2018 Materiały prasowe
Seat Tarraco 2018, fot. Seat

Seat długo kazał czekać na swojego pierwszego SUV-a tych rozmiarów, a kolejne szczątkowe zapowiedzi z czasem wywoływały więcej irytacji, niż zaciekawienia przed premierą. Ale wreszcie doczekaliśmy się i pierwszy rzut oka na Seata Tarraco potwierdza, że było warto.

Model jest zaprojektowany inaczej, niż znane dotychczas Seaty, bo stanowi przy okazji zapowiedź nowej, odświeżonej stylistyki hiszpańskich aut. W podobnym duchu narysowany będzie nowy Leon, którego debiut zapowiadany jest na przyszły rok.

Samochód ma 4,75 metra długości, 1,83 metra szerokości i 1,65 metra wysokości, a rozstaw osi sięga 2,79 metra. Te parametry zwiastują obszerne wnętrze. Producent przewidział zarówno wariant pięcio-, jak i siedmioosobowy, a bagażnik zmieści aż 760 litrów w modelu pięciomiejscowym lub 700 litrów w siedmiomiejscowym.

REKLAMA

Seat Tarraco 2018 Materiały prasowe
Seat Tarraco 2018, fot. Seat

Do napędu Seata Tarraco posłużą początkowo silniki spalinowe, a w późniejszym czasie dołączy do nich hybryda plug-in. Póki co wybór będzie pomiędzy jednostkami 1.5 TSI o mocy 150 KM, 2.0 TSI o mocy 190 KM oraz 2.0 TDI w wariantach 150- lub 190-konnym.

Co wiemy o odmianie hybrydowej? Na razie niewiele. Ma to być hybryda ładowana z gniazdka, dysponująca mocą systemową 210 KM i momentem obrotowym 400 Nm. Prawdopodobnie połączona zostanie z silnikiem 2.0 TSI, ale na potwierdzenie musimy zaczekać przynajmniej do salonu samochodowego w Paryżu.

REKLAMA

Seat Tarraco 2018 Materiały prasowe
Seat Tarraco 2018, fot. Seat

Poza najsłabszym silnikiem benzynowym wszystkie jednostki mogą być połączone z napędem na cztery koła 4Drive. W tych modelach dostępne będzie zawieszenie DCC i kilka trybów jazdy.

W kabinie Seata Tarraco zaskoczeń nie ma. Znajdziemy tu deskę rozdzielczą w stylu modeli Grupy Volkswagena. W miejsce zegarów trafić może duży kolorowy wyświetlacz, a na konsoli środkowej 8-calowy ekran z pokrętłami sterującymi m.in. głośnością. W przyszłości można będzie zamówić większy wyświetlacz multimedialny.

REKLAMA

Seat Tarraco 2018 Materiały prasowe
Seat Tarraco 2018, fot. Seat

Oczywiste jest, że w Seacie Tarraco zamówić można szeroką paletę nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, w tym aktywny tempomat rozpoznawanie znaków drogowych, układ aktywnego asystenta pasa ruchu czy hamulec awaryjny wykrywający pieszych i rowerzystów.

W chwili debiutu, zaplanowanego na grudzień tego roku, Seat Tarraco pojawi się w trzech poziomach wyposażenia, nazwanych Style, Excellence i FR. Czy powstanie wersja Cupra – tego jeszcze nie wiemy. Natomiast więcej informacji poznamy już 2 października, na salonie samochodowym w Paryżu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA