[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Seat Tarraco - znamy już nazwę nowego SUV-a

Seat Tarraco to oficjalna nazwa nowego siedmiomiejscowego SUV-a hiszpańskiej marki. Auto pojawi się pod koniec roku. Mamy już też pierwsze jego zdjęcie.

Seat Tarraco Seat Tarraco

Nazwa nowego modelu Seata wyłoniona została w drodze konkursu. Na początku zgłaszać można było swoje propozycje, z których na koniec wybrane zostały cztery. Z tych z kolei, w drodze głosowania, wyłoniono zwycięskie "imię".

Początkowo zgłoszeń było aż 10 tysięcy. W głosowaniu natomiast udział wzięło 140 tysięcy osób. Decyzją miłośników marki nowy siedmiomiejscowy SUV zostanie nazwany Tarraco. Wybrana propozycja otrzymała ponad 35 proc. wszystkich głosów.

Seat Tarraco wraz z Seatem Ateca i Arona stworzy triadę modeli producenta w segmencie SUV. Jego premiera zaplanowana jest na czwarty kwartał tego roku. Pod względem konstrukcyjnym będzie bliźniakiem Skody Kodiaq.

Stylistycznie natomiast, utrzymany w duchu typowym dla modeli Seata, prezentuje nowy język designu marki. Kolejnym modelem w odświeżonym stylu będzie Leon.

REKLAMA

REKLAMA

Inicjatywa #SEATszukaNazwy to pierwszy tego typu projekt hiszpańskiej marki, w ramach którego to fani Seata mogli wybrać nazwę nowego auta. Alboran, Aranda, Avila i Tarraco zmierzyły się w ostatnim etapie głosowania, a ostatecznie zwyciężyła nazwa Tarraco, która otrzymała 51 903 (35,52 proc.) ważne głosy.

Tuż za nią uplasowała się Avila z wynikiem 41 993 (28,74 proc.). Następne miejsca zajęły Aranda z 39 321 (26,91 proc.) głosami oraz Alboran z rezultatem 12 907 (8,83 proc.). Wyniki głosowania zostały potwierdzone przez niezależną firmę EY.

Każda z czterech finałowych propozycji odzwierciedla wartości Seata oraz nawiązuje do cech samochodów z segmentu SUV. Tarraco – obecnie Tarragona – to najstarsza rzymska osada na Półwyspie Iberyjskim, która była jedną z głównych metropolii Hispanii w czasach Cesarstwa Rzymskiego. To śródziemnomorskie miasto jest dziedzictwem kultury, symbolem młodości, historii i architektury, czyli wartości, które SEAT przekazuje za pośrednictwem swoich pojazdów.

REKLAMA

Tarraco jest pierwszą nazwą modelu Seata wybraną przez głosowanie i kolejną hiszpańską nazwą miejsca używaną do oznaczenia modelu marki. Tę tradycję zapoczątkowała w 1982 roku Ronda. W ciągu 36 lat na drogach pojawiło się jeszcze 12 modeli Seata inspirowanych nazwami nawiązującymi do iberyjskiej geografii: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Córdoba, Arosa, Leon, Altea i dwie ostatnie, Ateca i Arona.

Nowy Seat Tarraco to kolejny model, który uzupełnia gamę hiszpańskiej marki, i trzeci SUV, który dołączy do duetu Ateca i Arona. Ofensywa produktowa marki trwa od 2016 roku – od tego czasu na drogach pojawiły się: premierowy SUV Ateca, Leon po faceliftingu, piąta generacja Seata Ibizy, a także crossover Arona.

Premiera siedmiomiejscowego SUV-a Seat Tarraco zaplanowana jest na koniec tego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij