REKLAMA

Seat Tarraco - znamy już nazwę nowego SUV-a

Seat Tarraco to oficjalna nazwa nowego siedmiomiejscowego SUV-a hiszpańskiej marki. Auto pojawi się pod koniec roku. Mamy już też pierwsze jego zdjęcie.

Seat Tarraco
Seat Tarraco
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 125 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nazwa nowego modelu Seata wyłoniona została w drodze konkursu. Na początku zgłaszać można było swoje propozycje, z których na koniec wybrane zostały cztery. Z tych z kolei, w drodze głosowania, wyłoniono zwycięskie "imię".

Początkowo zgłoszeń było aż 10 tysięcy. W głosowaniu natomiast udział wzięło 140 tysięcy osób. Decyzją miłośników marki nowy siedmiomiejscowy SUV zostanie nazwany Tarraco. Wybrana propozycja otrzymała ponad 35 proc. wszystkich głosów.

Seat Tarraco wraz z Seatem Ateca i Arona stworzy triadę modeli producenta w segmencie SUV. Jego premiera zaplanowana jest na czwarty kwartał tego roku. Pod względem konstrukcyjnym będzie bliźniakiem Skody Kodiaq.

Stylistycznie natomiast, utrzymany w duchu typowym dla modeli Seata, prezentuje nowy język designu marki. Kolejnym modelem w odświeżonym stylu będzie Leon.

REKLAMA

REKLAMA

Inicjatywa #SEATszukaNazwy to pierwszy tego typu projekt hiszpańskiej marki, w ramach którego to fani Seata mogli wybrać nazwę nowego auta. Alboran, Aranda, Avila i Tarraco zmierzyły się w ostatnim etapie głosowania, a ostatecznie zwyciężyła nazwa Tarraco, która otrzymała 51 903 (35,52 proc.) ważne głosy.

Tuż za nią uplasowała się Avila z wynikiem 41 993 (28,74 proc.). Następne miejsca zajęły Aranda z 39 321 (26,91 proc.) głosami oraz Alboran z rezultatem 12 907 (8,83 proc.). Wyniki głosowania zostały potwierdzone przez niezależną firmę EY.

Każda z czterech finałowych propozycji odzwierciedla wartości Seata oraz nawiązuje do cech samochodów z segmentu SUV. Tarraco – obecnie Tarragona – to najstarsza rzymska osada na Półwyspie Iberyjskim, która była jedną z głównych metropolii Hispanii w czasach Cesarstwa Rzymskiego. To śródziemnomorskie miasto jest dziedzictwem kultury, symbolem młodości, historii i architektury, czyli wartości, które SEAT przekazuje za pośrednictwem swoich pojazdów.

REKLAMA

Tarraco jest pierwszą nazwą modelu Seata wybraną przez głosowanie i kolejną hiszpańską nazwą miejsca używaną do oznaczenia modelu marki. Tę tradycję zapoczątkowała w 1982 roku Ronda. W ciągu 36 lat na drogach pojawiło się jeszcze 12 modeli Seata inspirowanych nazwami nawiązującymi do iberyjskiej geografii: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Córdoba, Arosa, Leon, Altea i dwie ostatnie, Ateca i Arona.

Nowy Seat Tarraco to kolejny model, który uzupełnia gamę hiszpańskiej marki, i trzeci SUV, który dołączy do duetu Ateca i Arona. Ofensywa produktowa marki trwa od 2016 roku – od tego czasu na drogach pojawiły się: premierowy SUV Ateca, Leon po faceliftingu, piąta generacja Seata Ibizy, a także crossover Arona.

Premiera siedmiomiejscowego SUV-a Seat Tarraco zaplanowana jest na koniec tego roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA