Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Seat dla Audi

Nowa hala w Martorell Nowa hala w Martorell

Nowa hala wybudowana zostanie w Martorell, gdzie mieści się główna fabryka Seata. Znajdzie się w niej prawie 300 robotów. "Nowy obiekt jest największą inwestycją (300 milionów euro), jakiej podjął się Seat w ciągu ostatnich 15 lat. W Martorell będziemy produkować model Q3 dla firmy Audi, odpowiadając za jego najwyższą jakość. To dobra wiadomość dla hiszpańskiej branży motoryzacyjnej, a zwłaszcza dla Katalonii" - powiedział Erich Schmitt, prezes Seata.

Q3 będzie najmniejszym SUV-em w ofercie Audi i dołączy do modeli Q7 (powstaje na Słowacji) oraz Q5 (produkowany jest w Ingolstadt), zaprezentowanego rok temu. Audi twierdzi, że Q3 będzie wyglądało niczym coupe, ale prześwit i koła będą jak z typowych SUV-ów.

Wkrótce BMW zaprezentuje model X1, dlatego Audi zdecydowało się na opracowanie produkcyjnej wersji prezentowanego na zdjęciach konceptu o nazwie Cross Coupe Quattro, który debiutował 2 lata temu na wystawie w Szanghaju.

Roczna produkcja Q3 ma wynieść 80 tysięcy sztuk. Auto opracowane zostanie kosztem 300 milionów euro.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 126 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Hiszpański Seat, należący do Audi Brand Group, rozpoczął budowę nowej fabryki karoserii, w której od 2011 roku ma być montowany nowy model Audi Q3.
    auto motor i sport, 2009-06-22 09:58:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij