REKLAMA

Seat inwestuje w technologię mobilną

Seat Easy Mobility Team to specjalny zespół Seata, który pracuje nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie cyfryzacji. Efekty jego pracy sprawiają, że hiszpańska marka ma ambicje zostać liderem w zakresie rozwiązań Connectivity. Jakie rozwiązania już wkrótce wszyscy będziemy chcieli mieć w naszych samochodach?

Seat Alhambra
Seat Alhambra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zadaniem stale wdrażanych udoskonaleń technologicznych w samochodach jest zaspokojenie potrzeb dzisiejszych kierowców: nieustannie być online oraz czerpać radość z nowinek również na pokładzie swojego samochodu.

Właśnie dlatego Seat utworzył nową spółkę zależną o nazwie XMOBA, aby inwestować, testować oraz wdrażać zaawansowane usługi mobilne. Jej zadaniem będzie m.in. śledzenie kluczowych trendów, prowadzenie projektów pilotażowych oraz testowanie nowych pomysłów i systemów, przed ich wdrożeniem do gamy modeli Seata.

Pierwszą usługą, którą wdrożyła XMOBA jest justmoove, oferująca mobilne płatności. Kierowcy za pośrednictwem jednego systemu będą mogli wygodnie płacić za  przejazdy, parkowanie, taksówki i usługi car sharing.

REKLAMA

REKLAMA

Seat jest również pierwszym producentem samochodów na świecie, który zintegrował ze swoimi pojazdami Shazam – jedną z najpopularniejszych aplikacji, z której korzysta dziś ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie.

Dzięki Shazam miłośnicy muzyki mogą identyfikować tytuły i nazwy wykonawców zasłyszanych utworów. Dzięki integracji z Seatem, będzie to możliwe także podczas jazdy samochodem. W całkowicie bezpiecznych, niezakłócających prowadzenia pojazdu warunkach.

Ci, którzy uwielbiają nowe technologie, polubią SEAT ID, który powstaje dzięki symulatorowi zapewniającemu 360-stopniową wizję przyszłości. Dzięki SEAT ID użytkownicy mogą skonfigurować tu swoją tożsamość i dostosować symulator do swojego profilu i potrzeb.

REKLAMA

Siedząc za kierownicą symulatora, odwiedzający doświadczają tego, jak będzie wyglądać prowadzenie pojazdów przyszłości. To doświadczenie jest w pełni konfigurowalne i interaktywne oraz opiera się na najnowszych osiągnięciach w zakresie technologii łączności i prowadzenia pojazdu, nad którymi marka aktualnie pracuje.

Innym z ważniejszych punktów prezentowanych przez Seata jest Seat Leon Cristobal, który realizuje cel „zero wypadków” w mieście. Ten pojazd koncepcyjny, będący swego rodzaju „aniołem stróżem”, który został entuzjastycznie przyjęty podczas ostatniej edycji Smart City Expo, wyposażono w ponad 15 asystentów bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest ograniczenie głównych przyczyn wypadków drogowych, takich jak dekoncentracja, senność, nadmierna prędkość czy konsumpcja alkoholu.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA