REKLAMA

Seat zdradza tajemnice fabryki w Martorell

Seat CARS to centrum opieki zdrowotnej, które działa przy fabryce Seata w hiszpańskim Martorell. Rocznie wykonuje się tam 15 tysięcy profilaktycznych badań leczniczych, ponad tysiąc prześwietleń czy niemal 30 tysięcy sesji fizjoterapeutycznych.

Seat CARS - centrum medyczne w zakładach Martorell Materiały prasowe
Seat CARS - centrum medyczne w zakładach Martorell, fot. SEAT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zakład w Martorell nigdy nie zasypia – produkcja samochodów trwa tam nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę. W fabryce, której powierzchnia wynosi tyle co terytorium Monako, pracują setki osób, które dzięki swojemu zaangażowaniu, wspólnie pracują na sukces hiszpańskiego producenta.

Stąd Seat, w trosce o swoich pracowników, powołał CARS – nowoczesne centrum medyczne, dostępne przez 365 dni w roku, które służy nie tylko doraźną pomocą medyczną, ale także zapewnia zatrudnianym dostęp do szerokiego pakietu badań, w tym np. z zakresu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów.

Od zajęć fitness po rehabilitację

Wygląda jak zwykła siłownia w każdym dużym mieście, ale w rzeczywistości jest to część centrum medycznego Seata. To właśnie tutaj pracownicy producenta mogą pod opieką trenera wziąć udział w zajęciach fitness. Specjalnie dla nich został zaprojektowany CARSFIT, czyli plan treningów, inspirujący do aktywności fizycznej. Siłownia jest otwarta od rana aż do godziny 22:00, zachęcając do zadbania o swoją sylwetkę o dowolnej porze.

I chociaż sport to zdrowie, to czasami trzeba odwiedzić gabinet ortopedyczny. Lekarze z CARS przyjmują codziennie dziesiątki pacjentów, zapewniając im  dostęp do konsultacji i m.in. badań rentgenowskich, na które w przychodniach poza miejscem pracy musieliby oczekiwać w kolejce. Rocznie podczas niemal 17 tysięcy wizyt u lekarzy specjalistów wykonuje się tu nawet 1400 prześwietleń. 

REKLAMA

REKLAMA

Szybki powrót do zdrowia

Centrum medyczne dostępne jest dla pracowników niezależnie, czy odnieśli obrażenia w miejscu pracy czy poza nim. Każdy może skorzystać z wizyty u profesjonalisty, poprosić o diagnozę i rozpocząć leczenie czy nawet rehabilitację. W zeszłym roku przeprowadzono blisko 27 tysięcy sesji fizjoterapeutycznych.

Dostępność lekarza, szybkość diagnozy i wdrożenie leczenia owocuje znacznie szybszym powrotem do pracy – nawet 50 proc. w porównaniu do średniej długości nieobecności pracownika.

Z myślą o kobietach

Na terenie centrum medycznego funkcjonuje również specjalna jednostka przeznaczona dla kobiet. Lekarze ginekolodzy zapewniają tutaj dostęp do bezpłatnych badań profilaktycznych. Rocznie wykonują ponad 3400 badań USG i 320 badań mammograficznych. W 10 przypadkach postawioną diagnozą okazał się nowotwór – wcześnie wykryty, co dawało szansę na wyleczenie.

Unikalne centrum biomechaniczne

Seat prowadzi także specjalistyczne laboratorium biomechaniczne, jedyną tego typu jednostkę w Hiszpanii, funkcjonującą na terenie zakładu pracy. W pomieszczeniu zainstalowano 20 kamer, które śledzą wszystkie ruchy pracownika podczas symulacji pracy przy linii montażowej. Badanie nie tylko sprawdza stan mięśni, ale również analizuje ich wysiłek podczas wykonywania niektórych zadań. Testy wykonywane są w oparciu o technologię VR.

Seat prowadzi 10 ośrodków medycznych działających w różnych zakładach produkcyjnych producenta, a także CARS, które mają służyć całemu zespołowi.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA