Seaty z logo Cupra będą... elektryczne!

Nazwa Cupra zarezerwowana była do tej pory dla rasowych Seatów z najmocniejszymi wersjami silników benzynowych. A co powiecie na Cuprę na... prąd?

Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kiedy słyszycie słowo Cupra, przed oczami stają wam Leon czy Ibiza z rasowo brzmiącymi, turbodoładowanymi silnikami o dużej mocy. Do tego bardziej agresywny wygląd, spoilery, niskie zawieszenie. Teraz ma się to zmienić.

REKLAMA

Seat planuje bowiem wprowadzenie w niedalekiej przyszłości sportowych modeli spod znaku Cupra, które napędzane będą silnikiem elektrycznym, co potwierdził Matthias Robe z działu badań i rozwoju Seata, w wywiadzie dla Auto Express.

Choć w pierwszej chwili brzmi to zaskakująco, żeby nie powiedzieć szokująco, to jeśli chodzi o auta elektryczne, ostatnią rzeczą, jaką można o nich powiedzieć, to to że są wolne. Specyfika napędu elektrycznego pozwala na osiągi niespotykane wręcz w przypadku aut spalinowych. Przykład Tesli, pokonującej w sprintach najmocniejsze spalinowe maszyny, jest najlepszym dowodem.

Kiedy możemy się spodziewać pierwszej elektrycznej Cupry w sprzedaży? Dokładnie nie wiadomo, choć plany Seata zakładają wdrożenie pierwszego "elektryka" w 2019 roku. Przedstawiciel marki w wywiadzie potwierdził, że inżynierowie celują w zasięg 500 km, co ma uczynić z niego pełnowartościowy samochód.

Na celowniku Seata są również napędy hybrydowe i hybrydy plug-in.

REKLAMA