Sebastien Loeb podpisał kontrakt z Hyundaiem na starty w WRC

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb pojedzie w przyszłym sezonie WRC w barwach fabrycznego zespołu Hyundaia.

Sebastien Loeb i Hyundai Motorsport Materiały prasowe
Sebastien Loeb i Hyundai Motorsport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wiadomość o zatrudnieniu Sebastiena Loeba przez zespół Hyundai Motorsport pojawiła się jako przeciek kilkanaście godzin temu, a teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Dziewięciokrotny mistrz świata, który na wiele sezonów zdominował rywalizację na trasach odcinków specjalnych pierwszej rajdowej ligi świata, poczuł głód ścigania i wraca do gry.

W dużej mierze za takie posunięcie odpowiada fakt wycofania się z rywalizacji w rallycrossowym cyklu WRX zespołu Peugeota, z którym Loeb był ostatnio związany. Tym samym po raz pierwszy od bodaj dwóch dekad wielokrotny mistrz świata został na lodzie, bez zatrudnienia. Ale nie na długo.

Zobacz także: Sebastien Ogier mistrzem WRC po raz szósty

Jak dowiadujemy się z oficjalnych doniesień, Sebastien Loeb podpisał dwuletni kontrakt, ale nie pojedzie w pełnym cyklu mistrzostw. Jego plan obejmuje sześć rund w sezonie 2019. Mówiło się, że Loeb ominie rajd Monte Carlo, ze względu na małą przerwę między tym klasykiem, a innym legendarnym rajdem – Dakar, w którym mistrz startuje po raz kolejny. Hyundai Motorsport potwierdza jednak, że przygoda Loeba z koreańskim zespołem rozpocznie się właśnie od Monte Carlo pod koniec stycznia.

Kto będzie pilotem Loeba w rajdowych startach w cyklu WRC? Nie kto inny, jak wieloletni partner, z którym Loeb zdobył wszystkie mistrzowskie tytuły – Daniel Elena. To naprawdę zabójczy duet i rywale mają się czego obawiać. Zwłaszcza że 44-letni Sebastien Loeb pokazał ostatnio, że wciąż ma to „coś”, zwyciężając w gościnnym występie w tegorocznym rajdzie Katalonii. Był to jego 79. triumf w WRC.

Zobacz także: jak jest zbudowany samochód rajdowy?

- Podpisanie kontraktu z Sebastienem ma dla nas ogromne znaczenie i cieszymy się, że zgodził się na dwuletni kontrakt. Zawarcie porozumienia z kimś takiego kalibru i z takim talentem pokazuje, że jesteśmy atrakcyjnym i konkurencyjnym zespołem w WRC - mówił Michel Nandan, szef zespołu.

Drugim kierowcą, potwierdzonym przez Hyundaia na sezon 2019, jest Dani Sordo, który pojedzie w ośmiu rundach, począwszy od rajdu Meksyku. Loeb i Sordo uzupełnią tym samym skład Hyundaia, w którym są jeszcze Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen. Trwają też rozmowy z Haydenem Paddonem nad możliwościami współpracy między nim a zespołem w 2019 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz również:
REKLAMA