REKLAMA

Sergio Marchionne ciężko chory, FCA ma nowego prezesa

Ta informacja gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Z powodów zdrowotnych, w trybie natychmiastowym, Sergio Marchionne przestał pełnić funkcję prezesa koncernu FCA. Jego stanowisko objął Mike Manley.

Sergio Marchionne - były prezes FCA
Sergio Marchionne - były prezes FCA
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sergio Marchionne, wieloletni i bardzo zasłużony szef koncernu Fiat Chrysler Automobiles borykał się z problemami zdrowotnymi. W miniony weekend, wskutek komplikacji po przebytej operacji i nieodwracalnego pogorszenia stanu zdrowia, pan Marchionne przestał pełnić funkcję prezesa koncernu.

Na to stanowisko powołany został 54-letni Brytyjczyk Mike Manley, który pracuje już na swojej pozycji w Turynie. Przypomnijmy, że Sergio Marchionne był szefem koncernu przez 14 lat i to on był twórcą obecnej polityki firmy, którą odważnymi decyzjami uchronił przed skutkami kryzysu.

REKLAMA

REKLAMA

Z doniesień włoskiej prasy wynika, że stan przebywającego w klinice w Zurychu Marchionne jest nieodwracalnie ciężki. Chodzi o komplikacje po operacji barku z czerwca tego roku. Z kolei nieoficjalne informacje mówią nawet o ciężkim stadium raka płuc i śpiączce pooperacyjnej. Zostawmy to jednak na boku, trzymając mocno kciuki za Sergio Marchionne i łącząc się z jego rodziną i bliskimi.

Kim natomiast jest Mike Manley, następca Marchionne? Brytyjczyk przez ostatnich dziewięć lat kierował, należącą do koncernu FCA, marką Jeep. Skutecznie realizował założone przez szefa FCA cele, zwiększając w kilka lat sprzedaż kierowanej przez siebie marki niemal pięciokrotnie.

Mówi się, że Mike Manley obdarzony jest dużym talentem biznesowym i że charakteryzuje go dobre wyczucie motoryzacyjnego rynku. Zadanie przed nim stawiane to bardzo ambitne wyzwanie, ale kierownictwo FCA widzi w Manleyu nadzieję na lepsze jutro i zabliźnienie świeżej rany po „epoce Marchionne”.

REKLAMA

Obecnie w siedzibie firmy, w Turynie, trwają spotkania z radą wykonawczą Grupy FCA, na których jednak nie spodziewamy się żadnych przełomowych decyzji, a jedynie omówienie celów, które przedstawione zostały już na początku czerwca.

Zmiany dotknęły także kierownictwa Ferrari. Szefem rady nadzorczej został John Elkann, a nowym prezesem mianowany będzie Louis Camilleri, który obecnie zasiada w radzie nadzorczej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA