[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Sergio Marchionne ciężko chory, FCA ma nowego prezesa

Ta informacja gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Z powodów zdrowotnych, w trybie natychmiastowym, Sergio Marchionne przestał pełnić funkcję prezesa koncernu FCA. Jego stanowisko objął Mike Manley.

Sergio Marchionne - były prezes FCA Sergio Marchionne - były prezes FCA

Sergio Marchionne, wieloletni i bardzo zasłużony szef koncernu Fiat Chrysler Automobiles borykał się z problemami zdrowotnymi. W miniony weekend, wskutek komplikacji po przebytej operacji i nieodwracalnego pogorszenia stanu zdrowia, pan Marchionne przestał pełnić funkcję prezesa koncernu.

Na to stanowisko powołany został 54-letni Brytyjczyk Mike Manley, który pracuje już na swojej pozycji w Turynie. Przypomnijmy, że Sergio Marchionne był szefem koncernu przez 14 lat i to on był twórcą obecnej polityki firmy, którą odważnymi decyzjami uchronił przed skutkami kryzysu.

REKLAMA

Z doniesień włoskiej prasy wynika, że stan przebywającego w klinice w Zurychu Marchionne jest nieodwracalnie ciężki. Chodzi o komplikacje po operacji barku z czerwca tego roku. Z kolei nieoficjalne informacje mówią nawet o ciężkim stadium raka płuc i śpiączce pooperacyjnej. Zostawmy to jednak na boku, trzymając mocno kciuki za Sergio Marchionne i łącząc się z jego rodziną i bliskimi.

Kim natomiast jest Mike Manley, następca Marchionne? Brytyjczyk przez ostatnich dziewięć lat kierował, należącą do koncernu FCA, marką Jeep. Skutecznie realizował założone przez szefa FCA cele, zwiększając w kilka lat sprzedaż kierowanej przez siebie marki niemal pięciokrotnie.

Mówi się, że Mike Manley obdarzony jest dużym talentem biznesowym i że charakteryzuje go dobre wyczucie motoryzacyjnego rynku. Zadanie przed nim stawiane to bardzo ambitne wyzwanie, ale kierownictwo FCA widzi w Manleyu nadzieję na lepsze jutro i zabliźnienie świeżej rany po „epoce Marchionne”.

Obecnie w siedzibie firmy, w Turynie, trwają spotkania z radą wykonawczą Grupy FCA, na których jednak nie spodziewamy się żadnych przełomowych decyzji, a jedynie omówienie celów, które przedstawione zostały już na początku czerwca.

Zmiany dotknęły także kierownictwa Ferrari. Szefem rady nadzorczej został John Elkann, a nowym prezesem mianowany będzie Louis Camilleri, który obecnie zasiada w radzie nadzorczej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij