REKLAMA

Seria DTM rusza w czerwcu. Znamy datę

Rusza seria DTM, w której ścigać się będzie Robert Kubica. Organizator wyścigów DTM poinformował, że już w czerwcu odbędą się przedsezonowe treningi.

Wyścig serii DTM Materiały prasowe
Wyścig serii DTM, źrodło: media.dtm.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wyścigi i rajdy samochodowe zostały wstrzymane na czas pandemii koronawirusa. Sezon WRC ledwie się rozpoczął – odbyły się trzy rajdy, a i one nie bez przeszkód, z kolei Formuła 1 wciąż nie wystartowała, odwoływane i przesuwane są kolejne Grand Prix, a czy sezon w ogóle wystartuje i w jakiej formie – tego wciąż nie wiemy.

REKLAMA

Światełko w tunelu pojawia się natomiast w kwestii sezonu DTM, w którym – za kierownicą BMW M4 DTM – startować będzie Robert Kubica, wraz z zespołem Orlen Team ART, wspieranym przez PKN Orlen.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Kiedy wystartuje sezon DTM?

Sezon wyścigów DTM ruszy oficjalnie w dniach 8-11 czerwca – poinformował ITR, organizator mistrzostw DTM. Początek czerwca zarezerwowany jest jednak nie na rywalizację, a przedsezonowe testy, które pierwotnie miały mieć miejsce 16-18 marca na włoskim torze Monza, ale zostały przeniesione – najpierw na 16-19 marca na tor Hockenheim, a teraz na 8-11 czerwca.

Miejscem przedsezonowych testów serii DTM będzie niemiecki tor Nurburgring. Jak zapowiada dyrektor DTM, Gerhard Berger, testy prowadzone będą przy zachowaniu wszystkich wymaganych procedur bezpieczeństwa.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Kiedy pierwszy wyścig DTM 2020?

Według ostatnich zmian w kalendarzu serii DTM pierwszy wyścig miał się odbyć w dniach 10-12 lipca na torze Norisring w Niemczech. Teraz jednak otrzymaliśmy informację, że ITR – organizator cyklu – pracuje nad nowym kalendarzem, który to ma zostać zaprezentowany w najbliższym czasie.

W tej sprawie wypowiedział się Timo Glock, były kierowca Formuły 1 i kilkukrotny triumfator wyścigów DTM. Powiedział on, że jego zdaniem sezon 2020 powinien w całości odbyć się w Niemczech, na tutejszych torach. Zminimalizowałoby to koszty startów, bo obecnie wyścigi odbywają się m.in. także w Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii czy w tym roku także w Rosji, Włoszech i Szwecji.

REKLAMA

REKLAMA

Jak się dowiadujemy, sam Gerhard Berger zmienił także zdanie co do rozgrywania wyścigów przy pustych trybunach. O ile wcześniej twierdził, że bez kibiców wyścigi DTM się nie odbędą, tak teraz, w obliczu nieuniknionej absencji widzów na trybunach, zmienił stanowisko i wiemy już, że pierwsze wyścigi będą przy pustych trybunach.

Dodatkowo, ze względów bezpieczeństwa, wszyscy członkowie ekip przybywający na tor, poddani zostaną testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, a w niektórych przypadkach przejść będą musieli 14-dniową kwarantannę.

DTM bez Audi

Przypomnijmy o innych problemach, które dopadły serię DTM w ostatnim czasie. Oto bowiem wieloletni uczestnik i wielokrotny mistrz DTM – Audi – wycofuje się od przyszłego roku z rywalizacji w DTM.

Jest to element projektu zaangażowania się w Formułę E, ale i szerzej patrząc – stopniowego odchodzenia całego koncernu Volkswagena od sportów motorowych, wykorzystujących silniki spalinowe, na rzecz tych elektrycznych. Wcześniej Volkswagen wycofał się także z mistrzostw WRC.

Jak potoczą się dalsze losy serii DTM, w której na chwilę obecną miałoby zostać wyłącznie BMW, na razie nie wiemy. Decyzja ze strony BMW zapaść ma jeszcze w tym roku. Wtedy też dowiemy się, czy seria DTM ma przed sobą przyszłość.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA