Shanghai Motor Show: Volkswagen Scirocco GTS

Volkswagen Scirocco ma już swoje lata, ale mimo to, nadal jest atrakcyjną propozycją w gamie tego producenta. Przed targami w Shanghaiu znów o sobie przypomina w specjalnej wersji GTS.

fot. autoexpress.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już 7 lat od kiedy Volkswagen Scirocco jest dostępny na rynku. O dziwo, dzięki przeprowadzonemu w roku ubiegłym faceliftingowi i atrakcyjnej karoserii, wciąż wydaje się świeży i jest miłą odmianą na naszych ulicach pełnych Golfów i Passatów. Tydzień przed Targami Motoryzacyjnymi w Shanghaiu Volkswagen znów postanowił przypomnieć nam o swoim coupe dzięki jego nowej wersji - GTS.

REKLAMA

Co wyróżnia GTS-a spośród innych Scirocco? Z zewnątrz nie można nie zauważyć specjalnego malowania karoserii, dedykowanych tylko dla tej wersji aluminiowych felg „Norwich”, czerwonych zacisków hamulcowych, oraz pakietu stylistycznego R-line, w skład którego wchodzą agresywnie stylizowane zderzaki i progi, dyfuzor z podwójną końcówką wydechu oraz „lotka” kończąca linię dachu. Kupujący może wybrać kilka kolorów nadwozia oraz pasków biegnących wzdłuż karoserii.

fot. autoexpress.co.uk
fot. autoexpress.co.uk
   

We wnętrzu panuje prawdziwie sportowa atmosfera. Wszechobecna czerń gdzie niegdzie przełamana jest aluminiowymi i czerwonymi wstawkami. Te ostatnie znajdziemy w postaci przeszyć na kierownicy, gałce zmiany biegów, a także na fotelach, które ozdabiają dodatkowo emblematy „GTS”. Opcjonalnie wnętrze możemy wzbogacić o skórzaną tapicerkę, panoramiczny szklany dach oraz znany z najnowszego Golfa system infotainment. Zestaw dodatkowych wskaźników górujących nad całym kokpitem dostaniemy natomiast w standardzie. Miłośnicy takich sportowych detali na pewno się ucieszą. 

Również silnik napędzający Scirocco GTS nie powinien ich rozczarować. W tej roli występuje znany i lubiany, 2-litrowy motor wprost z Golfa GTI. 217 KM i 6,5 s do pierwszej „setki” to niezłe osiągi dla ludzi lubiących trochę adrenaliny za kierownicą. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA