Show car Renault Duster Oroch

Został zaprojektowany w Sao Paulo, gdzie ma swoją premierę, pomieści pięć osób i podobno jest niezły w terenie. Oto pokazowy pickup Renault Duster Oroch.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zaprezentowany w Sao Paulo Motor Show, show car francuskiego producenta jest spełnieniem potrzeb tamtejszego rynku. Otóż w Ameryce Południowej prawie 75% samochodów osobowych to pickupy.

Dustera Oroch pomalowano białym satynowym lakierem z ostro pomarańczowymi akcentami. Styliści inspirowali się kitesurfingiem. Na tylnej pace zainstalowano specjalne miejsce, że upchnąć kilka desek surfingowych.

Z tyłu Dustera Oroch zainstalowano dwie kamery, które "łapią" obraz w promieniu 80o i 140o . Po nagraniu fajnego filmiku, można popisać się nim przed kumplami, puszczając go na środkowym wyświetlaczu.

Kabinę pickupa Renault oświetla panoramiczny dach, a fotele pokryte są dodatkową warstwą pianki i są przygotowane na intensywne użytkowanie. Kolejnym nawiązanie do sportów wodnych jest deska rozdzielcza, wykonana z materiału, przypominającego kostium płetwonurka.

Renault jest poważnie zainteresowane seryjną produkcją Dustera Oroch. W Ameryce Południowej sprzedaje się bowiem 900 tys. tego typu aut. Jest więc o co się bić. Nie wiadomo, czy Duster Oroch pojawi się w Europie. Tutaj mógłby konkurować z VW Amarokiem i Fordem Rangerem.

REKLAMA