Siedem Bentleyów Continental GT Speed Breitling Jet Team Series

Angielski producent wyprodukuje siedem egzemplarzy Continentala GT Speed w specjalnej wersji inspirowanej zespołem akrobacyjnym Breitling Jet Team. 

Nie od dziś wiadomo, że angielski Bentley prowadzi ścisłą współpracę ze szwajcarskim producentem zegarków Breitling. Kolejnym owocem ich udanej kooperacji jest arcykrótka, limitowana do zaledwie siedmiu egzemplarzy edycja modelu Continental GT Speed.

REKLAMA

Inspiracją do stworzenia każdego z siedmiu egzemplarzy Bentleya Contonentala GT Speed Breitling Jet Team Series są samoloty zespołu akrobacyjnego należącego i sponsorowanego przez Breitlinga. Luksusowe coupe o tej długiej nazwie rozpoznasz bez trudu. Dwukolorowa karoseria z mocnymi żółtymi akcentami w dolnej jej części jest bezpośrednim odwołaniem do wyglądu odrzutowca L-39 Albatros wykorzystywanego w zespole akrobacyjnym Breitlinga. Dzięki takiemu malowaniu nie pomylisz tego coupe z żadną inną wersją Continentala GT.

   

We wnętrzu znajdziemy udaną kontynuację schematu kolorystycznego zastosowanego na karoserii. Ciemna skóra przeszywana żółtą nicią świetnie łączy się z karbonowymi jak i żółtymi, kontrastującymi wstawkami. Poza tym, że każdy z egzemplarzy dostanie swój własny numer, jego wyjątkowość podkreślać będzie specjalnie zaprojektowana grafika zdobiąca kokpit przed pasażerem. Grafika przedstawiająca siedem samolotów Breitlinga w charakterystycznej formacji nie pozostawia złudzeń, co było inspiracją dla stworzenia tego wyjątkowego auta.

Bazując na wersji GT Speed, siedem egzemplarzy z edycji Breitling Jet Team Series stanie się najszybszymi autami w historii tego producenta, bowiem napędzać je będzie ta sama jednostka W12 twin-turbo o pojemności 6 litrów. 626 KM i 819 Nm to wartości, które w odpowiedni sposób oddawać będą emocje towarzyszące pilotowaniu jednego z Albatrosów L-39.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA