Silk Way Rally 2013: Sukces Dąbrowskiego i Czachora

Spektakularny debiut motocyklistów za kierownicą mocnej Toyoty Hilux. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor wygrali klasyfikację T1/1 i zajęli 4. miejsce w generalce

To początki ścigania w stawce samochodowej dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, utytułowanych motocyklistów Orlen Team. Załoga debiutowała w maju za kierownicą treningowego Mitsubishi Pajero podczas węgierskiego Rábaköz Cup, drugiej eliminacji Pucharu Strefy Europy Centralnej CEZ. Wtedy udało się im się wygrać klasę diesel i zająć 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zakończony w sobotę rosyjski Silk Way Rally klasyfikowany jest jako drugi najtrudniejszy rajd świata, zaraz po Dakarze. Dla Dąbrowskiego i Czachora Rajd Jedwabnego Szlaku był pierwszym startem w mocnej Toyocie Hilux. Przed zawodami załoga nie miała jednak czasu na przeprowadzenie testów, umożliwiających bliższe poznanie auta.

Marek Dąbrowski

Był to nasz pierwszy start Hiluxem i od razu jesteśmy tak wysoko, to niesamowite i bardzo satysfakcjonujące. Przyjechaliśmy tu by się uczyć i ten cel doskonale zrealizowaliśmy. Po tych siedmiu długich dniach, trudnych zarówno od strony technicznej jak i nawigacyjnej, jesteśmy z Jackiem naprawdę zgranym zespołem. Razem włożyliśmy w ten wynik naprawdę dużo pracy, widzimy jednak jej rezultaty i mamy naprawdę dobrą energię na kolejne starty.

Piątą edycję Silk Way Rally wygrał Jean-Louis Schlesser. Do Francuza, dwukrotnego zwycięzcy Dakaru +16.33 zabrakło Władimirowi Wasiliewowi. Podium generalki uzupełnił Jewgieni Firsow, ze stratą +1:47.33.

Ścigający się  Tatrą 815 Robin Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Škrobánek zawody ukończyli na 11. miejscu w stawce ciężarówek.

Mający ogromne szanse na podium w rosyjskim Dakarze, Adam Małysz i Rafał Marton odpadli na 5. etapie, po zdachowaniu Toyoty Hilux.

 

Klasyfikacja końcowa Silk Way Rally 2013

1. Jean-Louis Schlesser/Konstantin Żilcow (F/RUS) Schlesser Original  32:55.35,

2. Władimir Wasiliew/Witalij Jewtekow (RUS) G-Force Proto +16.33,

3. Jewgienij Firsow/Wadim Fiłatow (RUS) Toyota HiLux +1:47.33,

4. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (PL) Toyota Hilux  +4:06.01,

5. Christian Lavieille/Jean-Michel Polato (F) Buggy Juke +  + 4:16.58,

6. Bauyrżan Issabajew/Stanislas Podoljaniuk (KZ) Toyota Hilux  +5:18.36,

7. Siergiej Sawienko/Denis Malcew (RUS) Honda Acura Buggy  +5:40.24,

8. Jerome Pelichet/Eugenie Decré (F/CH) Toyota Hilux  +7:45.14,

9. Ajdyn Rachimbajew/Gabdulla Aszimow (KZ) Toyota Hilux  +8:51.39,

10. Petar Cenkow/ Ivar Marinov (BGR) Opel Antara RR3  +8:57.15.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: Orlen Team

amis

Zobacz również:
REKLAMA