Silnik V10 w BMW 3 E30. Jak to możliwe

BMW M5 i M6 poprzedniej generacji zrobiły ogromne wrażenie podczas premiery, głównie ze względu na swój wyjątkowy silnik 5.0 V10. A co stanie się jeśli taki agregat znajdzie się pod maską BMW 3 E30? Strach się bać...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jeśli dla kogoś oryginalne BMW M3 E30 jest za drogie, a przerobione auta nie spełniają ich wymagań powinien zainteresować się tym autem. Szczęśliwie dla nich, teraz to monstrum wystawione jest na sprzedaż. Ale do rzeczy.

REKLAMA

Jako napęd w tym aucie posłużył silnik z BMW M5, czyli 5-litrowe V10, ale tutaj rozwiercone do pojemności 5.7. Efekt? Grubo ponad 550 KM. Moc przekazywana jest za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej (także z M5) na tylne koła. Jak widać, karoseria nie wymagała zbytnich modyfikacji. Auto nie poszerzono, a jedynie obniżono i utwardzono zawieszenie. Najwięcej zmian dokonano z tyłu, gdzie koniecznym było wycięcie w zderzaku otworów na poczwórną końcówkę wydechu. Natomiast grubo przerobiono podwozie. Rama i zawieszenie pochodzi z ostatniej generacji M3 E90.

Twórcy spędzili też mnóstwo czasy podczas pracy nad wnętrzem auta. Kierownicę obszyto alcantarą, dodano skórzane fotele kubełkowe i klatkę bezpieczeństwa. Tradycyjne zegary zastąpiono elektronicznym wyświetlaczem.

Auto wystawiono teraz na sprzedaż na eBay'u. Za BMW M3 E30 V10 trzeba zapłacić 225 tys. dolarów. Za taką sumę możesz mieć Ferrari 458 Italia lub nowe Porsche 911 GT3 RS, a w kieszeni zostanie jeszcze 50 tys. np. na paliwo.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA