REKLAMA

Silniki Porsche w Alfie Romeo

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

O apetycie niemieckiego koncernu na włoską markę pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Już wtedy Volkswagen wyraził "poważne zainteresowanie" zakupem Alfy Romeo. Jednak prezes grupy Fiata szybko zaprzeczył jakoby istniała taka możliwość. Jednak Ferdinand Piech w Genewie ponownie wrócił do tego tematu twierdząc, że w ciągu pięciu lat Grupa Volkswagena zwiększyłaby sprzedaż włoskiej marki czterokrotnie. Na przypomnienie o odmownej odpowiedzi Fiata odpowiedział stwierdzeniem "Volkswagen ma czas".

Teraz dotarła do nas wiadomość, że Volkswagen chce skusić Włochów współpracą z Porsche. A konkretnie możliwością montażu silników Porsche, szykowanych dla opracowywanego aktualnie modelu tańszego od Boxstera. Alfa Romeo uniknęłaby wówczas skojarzeń z pozostałymi markami Grupy VAG, a z drugiej strony pozwoliłoby to na wykorzystanie efektu skali i zmniejszenia kosztów produkcji silników Porsche.

Rzecznik prasowy Fiata w rozmowie z brytyjskim Autocarem ponownie zaprzeczył jakoby istniała szansa na sprzedanie Alfy Niemcom. Wspomniał tylko, że Volkswagenowi nie udało się wejść drzwiami, więc próbuje dobrać się do Alfy wchodząc oknem.

I słusznie, z pewnością dla marki będzie korzystniejszy mariaż z Amerykanami. Oni mają jeszcze wiele modeli, którym można pozmieniać znaczki na masce.

 źródło: autocar.co.uk

REKLAMA

Komentarze

 (13)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA