Skandynawskie dzieło sztuki - Volvo Coupe Concept

Volvo już oficjalnie przedstawiło swój prototyp samochodu sportowego, korzystającego z nowej rodziny silników.

Volvo Concept Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Najnowszy prototyp Volvo został zaprojektowany przez nowego szefa designu Thomasa Ingenlath. Auto zbudowano na najnowszej platformie podłogowej (SPA) i korzysta ono z nowego czterocylindrowego silnika benzynowego z rodziny jednostek Drive-E. Concept Coupe wyznacza kierunek w jakim będę podążać projektanci przy projektowaniu nowych modeli Volvo.

Prototypowe Volvo jest autem hybrydowym. 2-litrowy silnik spalinowy napędza koła przednie, a motor elektryczny przekazuje moc na tylne koła. Baterie umieszczono z tyłu dla lepszego rozkładu masy.

Układ napędowy generuje łącznie 395 koni mechanicznych oraz 419 Nm momentu obrotowego - takie parametry zarezerwowane były do tej pory dla dużo większych silników.

Już na pierwszy rzut oka widać, że to Volvo. Mimo sportowej sylwetki, całość jest stonowana co idealnie pasuje do charakteru marki. Concept Coupe nawiązuje do legendarnego już coupe Volvo - modelu P1800.

Seryjny samochód zadebiutować może wraz z nowym wcieleniem dużego SUV-a XC-90, którego stylistyka będzie nawiązywała do koncepcyjnego coupe.

amis

Zobacz również:
REKLAMA