REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Auto Safety – jak kupować miejskie auto?

Zakup auta to ważna decyzja. Jak bezpiecznie kupić miejski samochód, radzą eksperci Skoda Auto Szkoła.

Skoda Fabia po face liftingu materiały prasowe
Skoda Fabia

Decyzja o zakupie samochodu to ważny moment w życiu każdego kierowcy. Na wybór auta mają wpływ zarówno kwestie emocjonalne związane z rodzajem silnika czy designem, jak i dostępne dla danego modelu systemy bezpieczeństwa oraz funkcjonalności zwiększające komfort jazdy.

Skoda podpowiada jak przygotować się do zakupu miejskiego samochodu i jakimi kryteriami posługiwać się przy jego wyborze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Utarło się, że miejski samochód powinien być mały, niedrogi i wyposażony w niewielki, niezbyt dynamiczny silnik. Kupując auto warto zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa, których pozbawione są często pojazdy starszych generacji.

Skoda w swojej gamie modelowej oferuje m.in. bestsellerowy model Fabia, który można wyposażyć w szereg rozwiązań technologicznych znanych z samochodów marek premium. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybciej zareagować w razie niebezpiecznej sytuacji na drodze oraz sprawnie wezwać pomoc w przypadku awarii, kolizji lub poważnego wypadku.

- Obecnie coraz więcej modeli Skody wyposażonych jest w systemy takie jak: Blind Spot Detection, czyli czujnik martwego pola, LANE ASSIST, który pomaga utrzymać pojazd w obszarze wybranego pasa ruchu czy EMERGENCY ASSIST, uruchamiający sygnał ostrzegawczy i samodzielnie hamujący pojazd w przypadku braku ruchu kierowcy. Ciekawą opcją jest hamulec multikolizyjny, który Automatycznie zatrzymuje pojazd w razie wypadku, zapobiegając ponownym zderzeniom – tłumaczy Radosław Jaskulski, trener Skoda Auto Szkoła.

Osobom podróżującym głównie na terenie miasta przyda się asystent parkowania ostrzegający przed przeszkodami znajdującymi się w pobliżu auta, samodzielnie lokalizujący wolne miejsce parkingowe.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Dynamiczna jazda bez kompromisów

Jeśli przy zakupie miejskiego auta decydującym czynnikiem jest niski koszt utrzymania pojazdu, decyzja pada na modele z silnikiem o mniejszej pojemności. Taki wybór nie musi jednak wiązać się z jazdą pozbawioną dynamiki. Silniki Skody to dowód na to, że ekonomicznej jeździe mogą towarzyszyć pozytywne emocje.

- Silniki o mniejszej pojemności w samochodach Skody są nie tylko ekonomiczne, ale równocześnie zapewniają płynne i dynamiczne prowadzenie pojazdu. Dla fanów mocniejszych wrażeń i lepszych osiągów najlepsza okaże się kombinacja mocnego silnika oraz skrzyni DSG wraz ze zintegrowanymi łopatkami zmiany biegów – wyjaśnia Radosław Jaskulski.

Spokojna głowa

Nowoczesne technologie zapewniają także spokój i bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Dzięki połączeniu samochodu ze smartfonem, za pośrednictwem aplikacji Skoda Connect, można w dowolnej chwili upewnić się czy okna i drzwi pojazdu zostały zamknięte.

Aplikacja udostępnia także dane techniczne pojazdu, jego aktualny przebieg i zużycie paliwa oraz podaje jego precyzyjną lokalizację. Dzięki temu łatwo jest odnaleźć pojazd na dużym parkingu oraz zapobiec ewentualnym kradzieżom.

Kierowcom często radzi się, aby wybierając samochód do miasta kierowali się rozsądkiem, emocje odstawiając na bok. Skoda udowadnia, że miejskie auto może zagwarantować zarówno przyjemną, jak i bezpieczną jazdę.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA