REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Citigo-e iV. Znamy ceny

Skoda opublikowała cennik elektrycznego modelu Citigo-e iV. Trzeba przyznać, że poziomem cen polski importer zadał rywalom mocny cios.

Skoda Citigo e iV auto motor i sport
Skoda Citigo e iV, fot. Michał Szymaczek

Zanim przejdziemy do przedstawienia możliwości elektrycznej Skody Citigo-e iV, jej danych technicznych, zasięgu, pojemności bagażnika i innych podobnych informacji, podamy oficjalny cennik modelu, żeby nie trzymać was w niepewności.

Skoda Citigo-e iV – cennik

Na początek elektryczna Skoda Citigo-e iV dostępna będzie w limitowanej ofercie specjalnej, z ceną obniżoną o 8600 złotych. Oferta jest limitowana czasowo – zamówienia składać można do 30 listopada. Potem będzie nieco drożej, ale i tak cena – jak na samochód elektryczny – jest zaskakująco niska.

Zacznijmy od tego, że Citigo-e iV będzie oferowana w dwóch wersjach wyposażenia – Ambition oraz Style. Co znajdzie się w wyposażeniu obu odmian?

Skoda Citigo-e iV Ambition ma w wyposażeniu m.in.:

 • stalowe koła 14 cali
 • radio z bluetooth i 2 głośnikami
 • asystenta pasa ruchu Lane Assist
 • klimatyzację automatyczną Climatronic
 • przednie światła przeciwmgłowe
 • kabel do ładowania z domowego gniazdka
 • możliwość ładowania prądem przemiennym do 7,2 kW (gniazdo Type 2)

Skoda Citigo-e iV Style ma to, co wersja Ambition, plus dodatkowo m.in.:

 • alufelgi 16 cali
 • 4 dodatkowe głośniki
 • sterowane elektrycznie i ogrzewane lusterka boczne
 • przyciemniane szyby boczne i tylną
 • oświetlenie ambientowe
 • możliwość ładowania prądem stałym do 40 kW (gniazdo CCS)
 • kabel do ładowania prądem przemiennym 7,2 kW

 

 

Zobacz także: znamy cenę elektrycznego Volkswagena ID.3

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Citigo-e Materiały prasowe
Skoda Citigo-e

W ramach przedsprzedaży, bazowa cena wersji Ambition zaczyna się już od 73 300 złotych. Poza promocją będzie to natomiast 81 900 złotych. Druga, bogatsza wersja Style, wyceniona została na 81 300 złotych w promocji oraz 89 900 złotych w regularnej ofercie.

Dodajmy jeszcze, że w 2020 roku w życie wejdą planowane i zatwierdzone właśnie dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych. Po odliczeniu dopłaty Skoda Citigo-e iV Ambition - biorąc pod uwagę cenę spoza limitowanej edycji, która obowiązuje do końca listopada - kosztować będzie 57 330 złotych. A to już poziom cenowy benzynowej wersji Skody Citigo w wyposażeniu Monte Carlo...

Dodatkowo dostępne są pakiety wyposażenia – podgrzewane fotele, 4 dodatkowe głośniki i czujniki parkowania z tyłu – za 1800 zł dla wersji Ambition lub 1500 zł dla Style, a także pakiety serwisowe. Skoda Citigo-e iV będzie również dostępna w kredycie lub leasingu z niskimi miesięcznymi ratami.

Zobacz także: 70 nowych modeli Volkswagena do 2028 r.!

REKLAMA

Skoda Citigo-e Materiały prasowe
Skoda Citigo-e

Skoda Citigo-e iV - silnik i napęd

Elektryczna wersja Skody Citigo dysponuje pięciodrzwiowym, czteromiejscowym nadwoziem o długości 3597 mm. Bagażnik pomieści tyle samo, co dotychczasowa wersja benzynowa, a więc 250 litrów, z możliwością powiększenia do 923 litrów.

Napędzający auto silnik elektryczny ma moc 61 kW (83 KM) i moment obrotowy sięgający 210 Nm. O ile moc jest na poziomie tego, co znamy z modeli spalinowych, tak moment obrotowy jest tu jednak wyższy. Stosunkowo duża masa samochodu, zawierającego przecież zestaw baterii, nie pozwala na sportowe osiągi, ale w warunkach miejskich jest zupełnie wystarczające.

Na sprint od zera do 100 km/h Skoda Citigo e iV potrzebuje 12,3 sekundy, rozpędzając się maksymalnie do prędkości 130 km/h. W warunkach drogowych, kiedy trzeba wyprzedzić wolniejsze auto i przyspieszyć od 60 do 100 km/h, w elektrycznym Citigo potrzeba na to 7,6 sekundy.

Przejdźmy do samej baterii, bo ta ma niezłą pojemność, jak na auto do jazdy miejskiej. Mówimy tu o zestawie litowo-jonowych akumulatorów, które mają pojemność 36,8 kWh i umieszczone są w podłodze, dla obniżenia środka ciężkości.

Jaki zasięg oferuje Skoda Citigo-e iV? Przy spokojnej jeździe możliwe ma być uzyskanie przebiegu do 260 kilometrów, co zostało zmierzone zgodnie z wymogami procedury WLTP. Wydaje się to zupełnie wystarczające nawet do wypadów za miasto.

Ładowanie akumulatorów od zera do 80 procent ma trwać od 1 godziny, przy użyciu szybkiej ładowarki CCS o mocy 40 kW. Wykorzystanie oferowanego przez Skodę wallboxa o mocy 7,2 kW pozwoli uzupełnić ten zapas energii w nieco ponad cztery godziny. Chcąc naładować auto w domu, z mocą 2,3 kW, potrzebne będzie podłączenie auta na ponad 12,5 godziny.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA