REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Connect - niezbędne informacje w jednej aplikacji

Skoda zaprezentowała zaktualizowaną aplikację Skoda Connect, która łączy funkcje Skoda Connect oraz Skoda OneApp.

Skoda Connect Materiały prasowe
Skoda Connect

Nowa wersja Skoda Connect została wzbogacona o dodatkowe funkcje i ułatwienia w zakresie zdalnego dostępu do pojazdu oraz łączności z nim. Dodatkowo kierowcy w przyszłości będą mogli cieszyć się ujednoliconym designem na wszystkich urządzeniach, w tym smartfonach, smartwatchach oraz ekranie infotainment wewnątrz pojazdu.

- Ciągle pracujemy nad tym, aby zwiększyć pozytywne doświadczenie użytkowników naszych aplikacji. Ulepszona aplikacja Skoda Connect łączy w sobie funkcje poprzedniej aplikacji Connect oraz Skoda OneApp w jedną, przejrzystą całość. W przyszłości przewidujemy również wprowadzenie ujednoliconego oraz łatwego w obsłudze dostępu do wszystkich kanałów Skody, takich jak strony internetowe i inne aplikacje. Zrealizowanie tego celu jest jednym z naszych priorytetów - mówi Alain Favey, Członek Zarządu Skoda Auto do spraw Sprzedaży i Marketingu.

Do tej pory użytkownicy Skody wybierali między dwiema różnymi aplikacjami dostępnymi dla swoich pojazdów. Skoda Connect umożliwiała na przykład zdalne zamykanie pojazdu czy wyświetlanie lokalizacji zaparkowanego auta. Dodatkowo użytkownicy mogli jeszcze łatwiej zlokalizować swój pojazd na dużych parkingach za pomocą funkcji Honk & Flash, aktywować ogrzewanie postojowe, a także zaplanować wizytę w serwisie.

Skoda OneApp wymagała z kolei technologii SmartLink+ obecnej w pojeździe i bezpośredniego połączenia ze smartfonem. Aplikacja wykorzystywała MirrorLink lub Apple CarPlay, aby uzyskać dostęp do informacji o pojeździe w czasie rzeczywistym, które wyświetlane były na centralnym ekranie wewnątrz pojazdu. Usługi takie jak informacje na temat przebiegu jazdy, planowanie trasy czy podgląd obecnego stanu pojazdu były obecne w obu aplikacjach w zbliżonej do siebie formie.

Udoskonalona wersja Skoda Connect łączy w sobie usługi oferowane poprzednio w dwóch, oddzielnych aplikacjach. Dzięki temu po jednorazowej rejestracji, oferuje ona ciągły i ujednolicony dostęp do wszystkich usług z zakresu connectivity.

- Łącząc obie aplikacje ujednolicamy system, aby oferować użytkownikom łatwy i wygodny dostęp do naszych usług za pośrednictwem różnych urządzeń – komentuje Andre Wehner, Chief Digital Officer marki Skoda.

Ulepszona aplikacja Skoda Connect dostępna jest za darmo dla użytkowników Androida oraz iOS w poszczególnych sklepach z aplikacjami.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

REKLAMA