Prace nad tym projektem rozpoczęły się jesienią 2016 roku od pierwszych szkiców. Dwudziestu dwóch uczniów w wieku 17 i 18 lat na własnej skórze przekonywało się, jak to jest być projektantem i konstruktorem samochodu. Młodzi ludzie z różnych specjalizacji pracowali nad samochodem nie tylko nad kartkami papieru i komputerami, ale i przy podnośnikach, spawarkach i skrawarkach.
Jednym z najtrudniejszych momentów było stworzenie poszczególnych części karoserii, tym bardziej, że auto posiada obcięty dach oraz nietypowy wygląd boku nadwozia. Jednak umiejętności uczniów rosły z każdym kolejnym zadaniem. Nauczyli się pracować w zespole, nabyli kwalifikacje techniczne i organizacyjne, zarządzali projektem przy ściśle określonym budżecie.
Skoda Element bazuje na seryjnym modelu Citigo. Litera „E" w nazwie odnosi się do elektryczności, podczas gdy cała nazwa do elementarnego, podstawowego źródła napędu w motoryzacji przyszłości. Jak przystało na plażowe buggy, nie ma on drzwi, okien, a liczbę miejsc siedzących ograniczono do dwóch przednich. Pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 82 KM. Uczniowie całkowicie przeprojektowali także kabinę.
Na zbudowanie tego modelu, uczniowie poświęcili ponad półtora tysiąca roboczogodzin, co pokazuje ich zapał do pracy. Szkoła Zawodowa Skody zlokalizowana jest w Mlada Boleslav i w bieżącym roku obchodzi dziewięćdziesiątą rocznicę swojego istnienia. Obecnie jest częścią założonej w 2013 roku Skoda Academy, której misją jest nauczanie i działania badawczo-rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb czeskiej marki.
Komentarze
~MarcinB76, 2017-06-27 12:38:22
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?