Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Enyaq Coupe iV – jest data premiery

Skoda Enyaq Coupe iV to bardziej sportowo stylizowany wariant elektrycznego SUV-a Enyaq iV. Jego premiera zaplanowana jest na koniec stycznia.

Skoda Enyaq Coupe iV fot. materiały prasowe
Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV oficjalną premierę świętować będzie w dniu 31 stycznia 2022 r., jak podał producent w komunikacie prasowym. Zanim to jednak nastąpi, Skoda tradycyjnie podgrzewa atmosferę, publikując kolejne informacje, a dziś także krótkie wideo. Nagranie pokazuje zarys samochodu i podkreśla jego aerodynamiczne właściwości, w tym niski współczynnik oporu powietrza, wynoszący zaledwie 0,234.

Nowy Enyaq Coupe iV jest oparty na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen. Dzięki tak niskiemu współczynnikowi oporu powietrza, ten elegancki model wyznacza punkt odniesienia w swoim segmencie i poprawia i tak już znakomity wynik Skody Enyaq iV. To efekt m.in. nowego kształtu nadwozia. Zmianie uległa bowiem sylwetka samochodu: od słupka B linia dachu łagodnie opada ku tyłowi, przechodząc w tylną klapę i kończąc się ostro zarysowaną krawędzią.

W zaprezentowanym przez markę klipie wideo widać również, znany z modelu Enyaq iV Crystal Face, składający się ze 131 diod LED, oświetlających charakterystyczny grill Skody.

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

Napęd elektryczny podbija nie tylko świat samochodów drogowych, ale i wyczynowych. Skoda we współpracy z marką Kreisel Electric opracowała właśnie koncepcyjne auto rajdowe z takim rodzajem napędu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

Największy SUV w gamie modeli Skody został właśnie odświeżony - dotyczy to każdej z szerokiej palety wersji tego modelu. Sprawdźmy co zmieniło się w tym modelu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

Czeski samochód miejski od lat jest jednym z najpopularniejszych samochodów na polskim rynku, jednak tym razem, do cenionych od lat praktycznych cech, dodano coś jeszcze – sporo designerskich smaczków. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Enyaq Coupe iV – dużo miejsca, duży bagażnik

Skoda Enyaq Coupe iVfot. materiały prasowe
Skoda Enyaq Coupe iV

Przy długości 4653 mm i wysokości 1617 mm wersja coupé Skody Enyaq jest o cztery milimetry dłuższa niż podstawowe wydanie modelu Enyaq iV i o milimetr od niego wyższa. Rozstaw osi (2765 mm) oraz szerokość (1879 mm) obu wariantów są identyczne, a pojemność bagażnika wersji coupé (570 litrów) niemal nie odbiega rozmiarem od bagażnika podstawowego wariantu.

Duże obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach od 19 do 21 cali podkreślą charakter samochodu. Model będzie mógł zostać wyposażony w reflektory Full LED Matrix, które zbudowane są z modułów, składających się z 24 diod, umożliwiających indywidualne sterowanie i używanie świateł drogowych przez cały czas, bez oślepiania innych użytkowników drogi. Tylne reflektory mają wykończenie przypominające strukturę kryształu, kształt litery C i wraz z dynamicznymi kierunkowskazami stanowią znak rozpoznawczy marki.

Skoda Enyaq Coupe iVfot. materiały prasowe
Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV – wyposażenie standardowe

Centralnie umieszczony 13-calowy ekran dotykowy jest kluczowym elementem wyposażenia wnętrza. Zapewnia dostęp do systemów Infotainment oraz wszystkich funkcji pojazdu i może być personalizowany. 5,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników pokazuje kierowcy najważniejsze informacje, takie jak: prędkość, dane dotyczące jazdy, nawigacja i aktywne systemy wspomagające. Opcjonalny wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością wyświetla dodatkowe informacje na szybie na wysokości wzroku kierowcy.

Szeroka gama elementów standardowego wyposażenia Enyaq Coupe iV obejmuje dwustrefową klimatyzację Climatronic, bezkluczykowy system KESSY GO oraz oświetlenie Ambiente LED, które oświetla wykończenia na drzwiach i klamkach, a także przednią i tylną przestrzeń na nogi. Przejrzysta struktura wyposażenia obejmuje dziesięć opcjonalnych pakietów tematycznych, z których większość jest dostępna zarówno w wersji podstawowej, jak i bardziej wszechstronnej wersji Plus.

Skoda Enyaq Coupe iV – napęd

Skoda zaoferuje w Europie dwie pojemności akumulatorów i trzy różne warianty dla modelu Enyaq Coupe iV. Enyaq Coupe iV 60 zostanie wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 62 kWh (58 kWh netto) i będzie dysponował napędem na tylną oś. Enyaq Coupe iV 80 również będzie charakteryzował się napędem na tylną oś, a w połączeniu z większym akumulatorem 82 kWh (77 kWh netto) i dzięki dopracowanej aerodynamice samochodu wariant ten zaoferuje jeszcze większy zasięg niż standardowy model Enyaq iV.

Enyaq Coupe iV 80x będzie dysponował akumulatorem o pojemności 82 kWh, który udostępni energię dwóm silnikom elektrycznym, zapewniając napęd 4x4. Drugi silnik elektryczny zlokalizowany jest na przedniej osi.

Nowy Enyaq Coupe iV będzie mógł być ładowany prądem stałym z mocą do 125 kW, co zapewni bardzo szybki proces uzupełnienia energii w akumulatorze. Przy wykorzystaniu wallboxa Skoda iV Charger nowy model będzie można naładować komfortowo w domu, wykorzystując prąd przemienny i moc do 11 kW.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

REKLAMA