Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Fabia R5 Combi pokazana na Wörthersee

Skoda Fabia Combi R5 to popis czeskich inżynierów, którzy postanowili stworzyć rajdówkę opartą na rodzinnym kombi. Czy im się udało? Sprawdźcie sami.

Skoda Fabia R5 Combi

Jakiś czas temu Skoda przygotowała nową broń do walki na rajdowych OES-ach. Fabia R 5 otrzymała ostatnio zielone światło do startów, a w ślad za tym Czesi postanowili stworzyć koncept rajdówki na bazie rodzinnej odmiany Fabii. Pokazano go wczoraj na zlocie w Wörthersee.

REKLAMA

Skoda Fabia R5 Combi

Fabia Combi R5 agresywny wygląd zawdzięcza mocno obniżonemu nadwoziu, zderzakom o niskim zwisie i 18-calowym rajdowym felgom z oponami Michelin. Karbonowe wstawki w postaci lusterek, ogromne tylne skrzydło i umieszczony centralnie wydech tylko dodają jej pikanterii.

REKLAMA

Skoda Fabia R5 Combi

We wnętrzu spartańsko. Bardzo. Ze środka usunięto niemal całkowicie wygłuszenie. Pozostała jedynie mocno ascetyczna deska rozdzielcza, sportowa kierownica obszyta alcantarą, klatka bezpieczeństwa, "kubły" od Sparco i panele w drzwiach wykonane z włókna węglowego. Wszystko w imię mniejszej masy. Fabia R5 waży 1230 kg, ta zapewne nieco więcej poprzez większe nadwozie.

REKLAMA

Skoda Fabia R5 Combi

Pod maską pracuje ten sam, co w rajdówce z homologacją silnik 1.6 turbo połączony z 5-biegową sekwencyjną skrzynią biegów. Moc ok. 280 KM przekazywana jest na wszystkie cztery koła. Jedyna szansa obejrzenia samochodu to wycieczka nad jezioro Wörthersee w Austrii, gdzie do 16 maja można podziwiać Fabię R5 Combi.

Zobacz również:
REKLAMA